VR Oyunu Alien, Hala Geliştirilme Aşamasında

2 dakika, Okuma Süresi

VR Oyunu Alien, geliştirdiğini duyurmasının üzerinden bir buçuk yıldan fazla zaman geçti, ancak o zamandan beri stüdyo oldukça sessiz; Bırakın ekran görüntülerini, henüz oynanış görüntülerini bile görmedik. Oyun endüstrisinde stüdyoların kapanması ve işten çıkarmaların çok olduğu bu değişken dönemde, bir oyunun gerçekten pazara çıkıp çıkmayacağı asla kesin değildir.

Neyse ki, oyunun hala aktif geliştirme aşamasında olduğu bildirildi.

Bu hafta GDC 2024’te Survios CTO’su Alexander Silkin, Unreal Engine 5 ile bir VR oyunu oluşturmanın bazı zorluklarını ve fırsatlarını kapsayan bir sunum yaptı. Oturum açıklamasında stüdyo açıkça bilgi verdi: “Survios, Alien serisini temel alan yakında çıkacak bir VR oyunu geliştirmek için bu teknikleri kullanıyor.”

Oyunun henüz resmi bir oynanış açıklaması olmadığı göz önüne alındığında, konuşmanın kendisinin teknik geliştirme ayrıntılarının ötesinde çok fazla bilgi vermesini beklemiyoruz, ancak en azından oyunun hala çalışma aşamasında olduğunu biliyoruz.

Oyunun geliştirme duyurusu:

Tek oyunculu, aksiyon korku oyununun adı şimdilik belli değil ancak Alien ve Aliens filmleri Ksenomorflar.

Bu açıklamaya göre,  gerçekten iyi çalışan bir VR modu içeren en eski VR olmayan oyunlardan biri olan Alien: Isolation tarzı dolaplarda saklanacak ve koridorlarda sinsice dolaşacakmışız gibi görünmüyor.

Unreal Engine 5’te geliştirilmiş olmasının yanı sıra Survios’un bir sonraki oyunu hakkında öğrenilecek daha çok şey var.

Survios Baş Ürün Sorumlusu TQ Jefferson, “2020’de Survios’a katıldığımda amacım konsol, PC ve VR platformlarındaki en iyi eğlence serilerini kullanarak daha büyük, daha iddialı oyunlar geliştirmekti” dedi. “ Uzaylılar, hayranların içine yerleşmeyi sevdiği farklı ve dehşet verici bir dünya ve Survios’un sürükleyici oyun deneyimleri yaratmadaki kanıtlanmış uzmanlığı için mükemmel.”

Disney, Pixar ve 20th Century Games başkan yardımcısı Luigi Priore, ” Alien’ın geniş evreni   anlatılmamış hikayelerle ve sürükleyici orijinal oyunlar yaratma fırsatlarıyla dolu” dedi. ” Alien’a olan tutkumuzu paylaşan Survios gibi bir ekiple çalışmaktan ve hayranları yeni dünyalara ve deneyimlere sürüklemekten heyecan duyuyoruz.”

VR oyunlarında deneyimli olan Survios, yıllar içinde çok sayıda VR oyunuyla tanınıyor. Sprint Vector, Battlewake, Electonauts  ve Raw Data dahil olmak üzere kendi IP’sini temel alan oyunlar geliştirdi ve ayrıca Creed: Rise to Glory, The Walking Dead Onslaught ve  Puzzle Bobble  gibi üçüncü taraf IP etrafında VR oyunları geliştirmek için ortaklık kurdu.

TeknoVR