Vive Cosmos

Vive Cosmos’un Mevcut Resmi Vive Kablosuz Adaptörünü Destekleyeceğini Doğruladı

, yakında satışa çıkaracağı ’un mevcut resmi   Kablosuz Adaptör destekleyeceğini doğruladı.

Vive Cosmos, HTC’nin bir sonraki tüketici hedefli PC VR gözlüğü olarak adlandırılıyor. Bu onay bile, en azından piyasaya sürüldüğünde yılı için. Kablosuz adaptör seçeneğine sahip tek tüketici PC VR gözlüğü olacağı anlamına geliyor.

Kablosuz VR Gözlüğü, VR Kablosuz Adaptör

VR Kablosuz Adaptör

 

Rift S, WMR: Yalnızca Kablolu

Oculus Rift S veya Valve Index’de kablosuz bir adaptör yok ve herhangi bir Windows MR gözlük için de adaptör yok.

Valve, kısa süre önce Index on wireless için “birkaç yöntem aradığını” belirtti. Şirketin CEO’su Gabe Newell, 2017’nin başlarında, wireless “çözülmüş bir sorun” olduğunu belirtti.

Facebook tarafından henüz Oculus bölümünün Rift S’i kablosuz hale getirme çalışmalarının olup olmadığına dair bir plan açıklanmadı . Oculus şu anda Oculus Quest aracılığıyla oda ölçeğinde kablosuz deneyim sunuyor, ancak bu PC’ye bağlı değil, bağımsız olarak bunu sağlıyor. Bununla birlikte, Facebook, kablosuz PC VR ile ilgili, konumsal izleme kılavuzlu ışın oluşturma gibi teknolojiyi yoğun olarak araştırdığını belirten bir dizi patente sahip.

Vive VR Kablosuz Adaptör

Bugünün Kablosuz Adaptörleri
Piyasada Temmuz 2019 itibariyle 3 adet kablosuz VR Kablosuz Adaptör bulunmakta; Resmi Vive Kablosuz Adaptörü, için TPCast ve için TPCast. Vive için her iki kablosuz adaptör de 299 dolar ve Rift kablosuz adaptör 319 dolar fiyatla satılıyor.

Resmi Vive Kablosuz Adaptör ayrıca (ve Cosmos ile) ile de çalışıyor, ancak TPCast’ın adaptörleri, yalnızca Rift S veya ile değil, orijinal Rift ve HTC Vive ile de çalışıyor.

Tabii ki, 299 $ kablosuz sistem için yüksek bir fiyat (HTC bir fiyat indirimi planlamadığı varsayılmaktadır). 100 $ daha fazla ödeyerek Oculus Rift S sistemi kurabilirsiniz.

  HTC Vive ve Nobel Media Nobel Ödülü için VR Deneyimi Duyurdu

Benzer İçerikler

Bilim Kurgu Oyunu Orch Star VR Erken Erişimde Yayınlandı

Bu Sentetik Cilt Sarotis, Sanal Gerçekliği Daha Çok Hissettiriyor

Samsung ve NYX Professional Makeup Ortaklık Kurdu

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen GİRİŞ YAP
  Abone Ol  
Bildir