Vive Cosmos’un Mevcut Resmi Vive VR Kablosuz Adaptör Desteğini Doğruladı

2 dakika, Okuma Süresi

HTC, yakında satışa çıkaracağı yeni VR gözlüğü Vive Cosmos’un mevcut resmi Vive VR Kablosuz Adaptör destekleyeceğini doğruladı.

Vive Cosmos, HTC’nin bir sonraki tüketici hedefli PC VR gözlüğü olarak adlandırılıyor. Bu onay bile, en azından piyasaya sürüldüğünde 2019 yılı için. Kablosuz adaptör seçeneğine sahip tek tüketici PC VR gözlüğü olacağı anlamına geliyor.

Kablosuz VR Gözlüğü, VR Kablosuz Adaptör

vive wireless adapter promo art work
VR Kablosuz Adaptör

 

Rift S, WMR: Yalnızca Kablolu

Oculus Rift S veya Valve Index’de kablosuz bir adaptör yok ve herhangi bir Windows MR gözlük için de adaptör yok.

Valve, kısa süre önce Index on wireless için “birkaç yöntem aradığını” belirtti. Şirketin CEO’su Gabe Newell, 2017’nin başlarında, wireless “çözülmüş bir sorun” olduğunu belirtti.

Facebook tarafından henüz Oculus bölümünün Rift S’i kablosuz hale getirme çalışmalarının olup olmadığına dair bir plan açıklanmadı . Oculus şu anda Oculus Quest aracılığıyla oda ölçeğinde kablosuz deneyim sunuyor, ancak bu PC’ye bağlı değil, bağımsız VR gözlük olarak bunu sağlıyor. Bununla birlikte, Facebook, kablosuz PC VR ile ilgili, konumsal izleme kılavuzlu ışın oluşturma gibi teknolojiyi yoğun olarak araştırdığını belirten bir dizi patente sahip.

htc vive wireless adapter main image
Vive VR Kablosuz Adaptör

Bugünün Kablosuz Adaptörleri
Piyasada Temmuz 2019 itibariyle 3 adet kablosuz kablosuz adaptör bulunmakta; Resmi Vive Kablosuz Adaptörü, Oculus Rift için TPCast ve HTC Vive için TPCast. Vive için her iki kablosuz adaptör de 299 dolar ve Rift kablosuz adaptör 319 dolar fiyatla satılıyor.

Resmi Vive Kablosuz Adaptör ayrıca Vive Pro (ve Cosmos ile) ile de çalışıyor, ancak TPCast’ın adaptörleri, yalnızca Rift S veya Vive Pro ile değil, orijinal Rift ve HTC Vive ile de çalışıyor.

Tabii ki, 299 $ kablosuz sistem için yüksek bir fiyat (HTC bir fiyat indirimi planlamadığı varsayılmaktadır). 100 $ daha fazla ödeyerek Oculus Rift S sistemi kurabilirsiniz.

Yorum yazın

TeknoVR