Oculus Rift S İnceleme ve Teknik Özellikler

4 dakika, Okuma Süresi

Oculus Rift S inceleme. Yerleşik Oculus Insight izleme teknolojisinin rahatlığını PC’nizin tam gücü ile birleştiren yeni bir VR gözlük olan Oculus Rift S. Rift platformu üzerine inşa edilen Rift S, oyunculara ve teknoloji meraklılarına VR’nin sunduğu en etkileyici içeriğe erişim sağlayacak ve 2019’da 399 ABD doları karşılığında piyasaya sürülecek.

Rift S, orijinal Rift’i daha yüksek çözünürlüklü bir ekrana, gelişmiş optiklere ve kulaklıklı mikrofon setini çıkarmadan etrafınızdaki gerçek dünyaya bir bakış açısı veren Passthrough + adlı bir özelliğe yükselterek değiştiriyor.

Oculus Rift S İnceleme – En İyi PC VR Oyun Platformunda Daha Yüksek Çözünürlük

Rift S, Rift platformuyla birlikte çalışıyor. 1. günün en çok satan ve en sürükleyici VR oyunlarından, ufuktaki Asgard’ın Wrath, Defector ve Stormland gibi daha da çığır açan oyunlara erişmenizi sağlayacak. Gelişmiş optikler ve ekran teknolojisi, daha da etkileyici bir oyun deneyimi için daha yüksek piksel yoğunluğuna sahip daha net bir görüntü sunuyor. Rift’teki oyunlar hiç bu kadar iyi olmamıştı.

Oculus Rift S – Artırılmış Konfor ve Tümleşik Ses

Lenovo, Rift S’yi daha fazla konfor, daha iyi ağırlık dağılımı ve gelişmiş ışık engellemenin yanı sıra karmaşasız bir deneyim için basit, tek kablolu bir sistem için birlikte tasarladı. Rift S, kendi favori VR gözlük kullanmanıza izin veren bir gözlük jakı ile Oculus Quest ve Oculus Go ile aynı entegre ses sistemine sahip.

oculus rift s i̇nceleme

oculus rift s i̇nceleme

Hassas Oda Ölçekli İzleme İçin Oculus Insight

Harici sensörlere elveda deyin – Oculus Insight sizi oyuna kolaylıkla götürür. Bilgisayarla görme algoritmalarını kullanarak Oculus Insight, fiziksel alanları gerçek zamanlı olarak yakalar, izler ve yönlendirir. Rift S kulaklık, mevcut Rift kütüphanesini destekleyerek izleme hacmini en üst seviyeye çıkarmak için beş sensöre sahiptir. Dahili izleme için yeniden tasarlanan Oculus Touch denetleyicileri, tanıdık el varlığını ve girişini sağlar, böylece VR’nin en iyi özelliklerini yakalayabilir, işaretleyebilir ve jest yapabilirsiniz.

Paylaşılan Bir Platform

Rift ve Rift S aynı temel platform deneyimini paylaştığı için, mevcut Rift sahipleri devam eden yazılım güncellemelerimizden yararlanabilecekler. Ayrıca, bugün mevcut olan ve gelecekteki oyunlara erişimin keyfini çıkaracaklar.

Oculus Rift S Teknik Özellikler

Ekran Kartı

NVIDIA GTX 1060 / AMD Radeon RX 480 veya üstü


Alternatif Ekran Kartı

NVIDIA GTX 970 / AMD Radeon R9 290 veya üstü


CPU

Intel i5-4590 / AMD Ryzen 5 1500X veya üstü


Bellek

8GB+ RAM


Video Çıkışı

DisplayPortTM 1.2 / Mini DisplayPort (kutu içeriğine adaptör dahildir)


USB Portları

1 adet USB 3.0 portu


İşletim Sistemi

Windows 10

Minimum Teknik Özellikler

Ekran Kartı

NVIDIA GTX 1050Ti / AMD Radeon RX 470 veya üstü


Alternatif Ekran Kartı

NVIDIA GTX 960 / AMD Radeon R9 290 veya üstü


CPU

Intel i3-6100 / AMD Ryzen 3 1200, FX4350 veya üstü


Bellek

8GB+ RAM


Video Çıkışı

DisplayPortTM 1.2 / Mini DisplayPort (kutu içeriğine adaptör dahildir)


USB Portları

1 adet USB 3.0 portu


İşletim Sistemi

Windows 10

 

Yorum yazın

TeknoVR