Vive XR Elite Fiyatı ve Özellikleri

3 dakika, Okuma Süresi

HTC Kore satış sitesinde yanlışlıkla yeni sanal gerçeklik gözlüğü Vive XR Elite fiyatı listeledi, 1.790.000 ₩ (~ 1.400 $) şeklinde görünüyor. Tüketici için Meta ile rekabet edeceği söylenen HTC’nin yeni çıkacak olan bağımsız VR gözlüğü, CES 2023’ten önce oldukça önemli bir sızıntı yaşamış olabilir. HTC, istemeden sanal gerçekliği gözlüğünün adını ve fiyatını Kore’deki mağazası aracılığıyla yayınlanmış gibi görünüyor.

Twitter kullanıcısı Inscothen, HTC’nin Kore vitrininde, bu hafta CES’te tanıtılacak olan aynı set olan yakında çıkacak bağımsız kulaklığı olarak Vive XR Elite’i listeleyen kısa ömürlü bir liste bulmayı başardı.

Vive XR Elite sanal gerçeklik gözlüğü, Kore wonu cinsinden listelenen diğer gözlükler USD’ye oldukça benzer olsa da, bu noktada bunun resmi ABD fiyatlarına yakın olup olmayacağını söylemek imkansız. Sayfanın bir web önbelleğini burada görebilirsiniz.

vive xr elite 1021x580 1

Bu, Vive XR Elite’i en azından fiyatlandırma stratejisi açısından Meta’nın 1.500 $ ‘lık Quest Pro’su ile rekabete sokar. Yine de gözlüğün ne tür özellikler sunduğu ve Quest Pro’ya gerçekten bir rakip olarak adlandırılacak kadar benzer bir deneyim sunup sunmadığını yakında göreceğiz. Bu hafta, 5-8 Ocak’ta CES 2023 sırasında bir noktada ulaşacak olan tüm resmi bilgileri paylaşacağız.

Brad Lynch (SadleyItsBradley), bu güncellemenin altına eklediğimiz iddia edilen Vive XR Elite’in fotoğraflarını da yayınladı.

The Verge tarafından özel olarak bildirildiği üzere, HTC bir kez daha işletme ve iş sektörünün dışına çıkmaya ve HTC küresel ürün başkanı Shen Ye’nin “küçük, hafif, tamamen- tam özellikli sanal ve artırılmış gerçeklik vaat eden bir gözlük.

Ye, bunu “tüketiciler için anlamlı ve çekici” bir şey yaratma çabası olarak adlandırıyor ve ayrıca bunun HTC Vive Flow ve Vive Focus 3 yapımından öğrenilen derslerin doruk noktası olduğunu belirtiyor.

Aynı zamanda, Quest Pro gibi profesyonel bir gözlük yerine, gerçekten tüketiciye öncelik veren bir cihaz olmak istiyorsa, bir anlaşmazlık noktası olacak olan 400 $’lık Quest 2’den daha pahalı olması anlamsız olacak.

vive xr elite satış fiyatı ve özellikleri

Vive XR Elite Özellikleri

HoloLens gibi şeffaf bir AR’nin aksine Quest Pro’ya daha benzer hale getiren renkli geçişli MR sunduğu söyleniyor. yakında çıkacak olan sanal gerçeklik gözlüğünün, teoride daha doğru oda haritalaması sunacak bir derinlik sensörü içerdiği söyleniyor. Ayrıca, bir monitörde veya akıllı telefonda metin okumak gibi şeyler için daha iyi geçiş yapabilmesini sağlayan daha iyi dinamik aralığa sahip olduğu söyleniyor. Ayrıca iki saatlik pil ömrü sunan ve optik el takibi ile birlikte 6DOF VR denetleyicilerini desteklediği söyleniyor.

Göz izlemeyi içerip içermeyeceği belirsiz, ancak HTC’nin burada da takip edebileceği göz izleme modülleri yayınlama konusunda bir geçmişi var. Gizlilik korumaları da, henüz kesin bir şey söylememiş olsalar da, HTC’nin dışa bakan kameralarıyla ilgili ele alabilir.

Dış kabuğu ve 120hz’ye kadar hızlanan çift 1.920 × 1.920 LCD’ler, mekanik IPD ayarları, yassı lensler, kafa bandı ayar mekanizması ve arkaya monte edildiği söyleniyor.

Yonga setinin “Quest 2’deki [Snapdragon XR2]’den daha hızlı” olduğuna dair bazı belirsiz bilgiler içeriyor, muhtemelen yakında çıkacak olan Snapdragon XR2 Gen 2 olacağı tahmin ediliyor.

Daha bu sızıntılar doğrulanmadı, 5-8 Ocak’ta Nevada, Las Vegas’ta gerçekleşecek olan CES 2023’ü bekleyip görmemiz gerekecek.

Yorum yazın

TeknoVR