Vive Ultimate Tracker, Üçüncü Taraf PC VR Kulaklıkları İçin Beta Desteği Aldı

Tak ve çalıştır çözümü, VRChat, Neos, Blade & Sorcery, Soccer Skill Shot ve Dash Dance gibi desteklenen çeşitli uygulamalarda çok noktalı tam vücut takibi için gözlük başına beş adede kadar izleyiciyi bağlamanıza olanak tanıyor.

2 dakika, Okuma Süresi

HTC, Vive Ultimate Tracker için, PC’ye bağlanabilen Quest ve Pico gözlükler gibi üçüncü taraf PC VR gözlüklerine destek getiren ve desteklenen uygulamalarda vücut takibi yapmanıza olanak tanıyan bir beta yayınladı.

SteamVR baz istasyonlarını gerektiren önceki Vive Tracker‘lardan farklı olarak Vive Ultimate Tracker, her ünitenin çift geniş FOV kamerası sayesinde içten dışa optik izlemeden yararlanıyor.

Kasım ayında piyasaya sürüldüğünde cihaz yalnızca HTC’nin bağımsız ürünleri Vive XR Elite ve Vive Focus 3 ile uyumluydu. Söz verildiği gibi şirket artık Valve Index veya Quest 2/3/Pro gibi OpenXR/SteamVR tabanlı PC VR gözlüklerine beta erişimi başlatıyor.

Tak ve çalıştır çözümü, VRChatNeos, Blade & Sorcery, Soccer Skill Shot ve Dash Dance gibi desteklenen çeşitli uygulamalarda çok noktalı tam vücut takibi için gözlük başına beş adede kadar izleyiciyi bağlamanıza olanak tanıyor. Aslında yalnızca üç taneye ihtiyacınız var: biri kalçalar için, ikisi ayaklar için.

HTC, kullanıcıların 3×3 metre (10×10 fit), iyi aydınlatılmış ve engellerden arındırılmış bir alana sahip olması gerektiğini söylüyor. Şirket, kullanıcıların ayrıca kurulum sırasında izleyicilerini “her türlü çevresel engelden en az 1,5 metre uzağa” yerleştirmeleri gerektiğini söylüyor.

Betaya başlamak için Viverse Discord’a (davet bağlantısı) gitmeniz ve Ultimate Tracker PC Beta kanalına kaydolmanız gerekir. Burada, Vive Streaming Hub yazılımındaki beta dalı için bir kod içeren bir video bulacaksınız. Vive Ultimate Tracker hakkında daha fazla bilgi edinmek veya 200 dolarlık cihazı buradan Vive.com’a alabilirsiniz.

 

Yorum yazın

TeknoVR