HTC Vive Üçüncü Nesil Vive Tracker 3.0 ve Vive Facial Tracker Ürününü Tanıttı.

3 dakika, Okuma Süresi

HTC Vive Üçüncü Nesil Vive Tracker ve Vive Facial Tracker Ürününü Tanıttı.Son zamanlarda Twitter’daki tüm gizemli paylaşımlardan sonra. HTC Vive nihayet tüm telaşın ne olduğunu açıkladı ve bu yeni bir kulaklık değil, en azından henüz değil. Şirket, üçüncü nesil Vive Tracker ve Vive Facial Tracker ürününü tanıttı.

Vive Tracker 3.0 ve Vive Facial Tracker

vive facial tracker

Vive Tracker orijinal olarak 2017’de piyasaya sürüldü ve geliştiricilerin tüm vücut takibi veya çevre birimlerinin takibine izin verdi. Bugünkü lansman ile, önceki nesle göre% 75’e kadar daha fazla pil ömrü, ağırlıkta % 15 azalma ve % 33 daha az ayak izi sağlayan yeni ve geliştirilmiş bir Vive Tracker 3.0 sunuyor. Bu, tek bir şarjın size yaklaşık yedi saat sürekli kullanım sağlaması imkan verecek.

SteamVR 2.0 ve 1.0 izleme çözümleri ile tüm SteamVR tabanlı VR gözlüklerde tam uyumlu olan Vive Tracker 3.0, önceki nesillerle tamamen geriye dönük uyumlu ve mevcut kurulumlara kolay entegrasyon için aynı montaj sistemine sahiptir. Bu hafta Avrupa’da satışa sunuldu ve HTC Vive’ın web sitesinde 129 GBP / € 139 EUR fiyatla ve ayrıca Scan, Amazon ve Overclockers gibi perakendecilerde satılıyor.

İzleyiciler, futbol antrenmanı için tasarlanmış bir oyun olan Rezzil Player 21 gibi VR deneyimlerinin hayati bir parçası. Rezzil ekibi, ” Yeni VIVE mini-Tracker, Rezzil için hatasız izlemeye ve büyük bir güvenilirliğe sahip” dedi. Ek olarak, daha küçük boyut, genç Akademi oyuncularına gerçekten yardımcı oluyor, yani beceri geliştirme her yaş grubu için desteklenebiliyor. Rezzil dünyanın en iyi futbol kulüpleriyle çalışıyor, bu yüzden sadece en iyi donanımları kullanıyorlar. ”

vive tracker 3.0

Öte yandan Vive Facial Tracker tamamen yeni. Adından da anlaşılacağı gibi, bu yeni eklenti yüz ifadelerinin gerçek zamanlı tasviri için yüzünüzü izler. Avatarları daha etkileyici ve gerçekçi hale getirmek için gerekli olan dudaklar, çene, dişler, dil, çene ve yanaklarda 38 yüz hareketini takip edebilir. HTC Vive Pro‘ya kolayca yapışabilen – Vive Cosmos uyumluluğundan bahsetmeden – izleyicinin 60 Hz izleme hızına sahip çift kamera kurulumu ve düşük ışık durumları için bir IR aydınlatıcı bulunmakta. Avrupa’da HTC Vive web sitesi üzerinden 129 £ / 139 € fiyatla satılıyor .

“VR topluluğu sınırsız yaratıcılığa sahip ve VIVE Tracker’ı endüstriyel kullanımdan film yapımına, spora, oyun oynamaya ve daha fazlasına kadar her yerde gördük. HTC EMEA Genel Müdürü Graham Wheeler yaptığı açıklamada, daha şık bir tasarıma ve daha uzun pil ömrüne sahip yeni VIVE Tracker 3.0 daha da çok yönlü ”dedi. “Ve yeni VIVE Facial Tracker ile ultra gerçekçi karakterler yaratmak her zamankinden daha kolay.”

HTC Vive, 2021 donanım planlarından daha fazlasını ortaya çıkarmaya devam ederken, TeknoVR size güncel bilgileri aktarmaya devam edecek.

Yorum yazın

TeknoVR