Vive Cosmos kontrolörleri İle İlgili Yeni Detaylar Yayınlandı

Vive Cosmos kontrolörleri aynı zamanda, HTC’nin trackpad yerine analog çubuk kullanan ilk ürün olarak karşımıza çıkacak

2 dakika, Okuma Süresi

Vive Cosmos kontrolörleri gözlüğün dahili kameralarıyla kullanılacak şekilde tasarlanmış. Bu, orijinal Vive’da görüldüğü gibi harici sensörlere ihtiyaç duymadan tam 6DOF iç-dış izleme imkanı sağlıyor. Kameralar, cihazın üst tarafını çevreleyen izleme halkası olarak etrafına yayılan ışıklar ile izliyor.

HTC Vive Cosmos hakkında hala öğrenecek çok şeyimiz var. Özellikle bu yeni video bize umut verici denetleyicilerine, yeni bir bakış açısı sunuyor.

Vive Cosmos Kontrolörleri

Tabi hepsi bu kadar ile kalmıyor. Vive Cosmos kontrolörleri aynı zamanda, HTC’nin trackpad yerine analog çubuk kullanan ilk ürünü. Her zamanki tetikleyici düğmesi de var, ama üzerinde de ekstra bir düğme daha var. PlayStation kontrol cihazında görülen L1 / R1 ve L2 / R2 düğmelerine benziyorlar.

Cosmos’un bu yıl sonlarına doğru satışa çıkması bekleniyor. Bir PC ile çalışacak. Tabi burada en büyük soru işareti Vive Cosmos lansmanı döneminde, HTC’de hareket halindeyken VR deneyimi yaşayabilmek için bir telefona bağlanacağını ima ediyor olmasıydı.

Burada ima edilet tam olarak nedir? Yada nasıl bir sistem ile çalışacağı ile ilgili detay malesef yok, bunu sanırım satışa çıktıktan sonra göreceğiz.

Vive Reality System

Vive Reality System platformunda çalışan ilk HTC cihaz olacak. Vive Cosmos satış fiyatı ne olacak kaçtan satışa çıkacak bu konuda kesinleşmiş bilgiler hala yok.

Tabi biz bunları konuşurken özellikle Çin için üretilen ve hala globalde satışa çıkmayan Vive Focus Plus olarak adlandırdığı yeni VR gözlük setini duyurdu. Geçen yıldan beri Vive artık bağımsız VR gözlükleri de dahil olmak üzere neredeyse tüm VR gözlüklerinde 6DOF tracking sistemini kullanmaya başladı.

 

Yorum yazın

TeknoVR