Sosyal VR Platformu ENGAGE 2021’in İlk Yarısında 1,4 Milyon Dolardan Fazla Gelir Elde Etti

3 Okuma Süresi

VR Eğitimi, arkasındaki sanal gerçeklik yazılımı firması ENGAGE bu yıl sosyal VR platformu tarafından kazanılan ile ilgili önemli bir gelir artışı olduğunu bildirdi Engage 2021 yılında aynı dönemde geçen yıla göre iki katı kazanç sağladı.

İrlanda merkezli Waterford şirketi, sanal eğitim, simülasyon, eğitim ve çevrimiçi etkinlikler gibi şeyler için kullanan şirketleri hedefleyen en başarılı ürünü Engage VR ile birlikte bir dizi özel eğitim deneyimi yarattı.

2020’de şirket, tüm ürünlerde yıllık toplam gelirin 1,42 milyon € (~1,68 milyon $) olduğunu bildirdi. Küresel bir pandemi ile birlikte, çevrimiçi iletişim platformları aracılığıyla çoğu kişisel işler can sıkıcı bir duruma gelsede, VR Education bu salgın döneminden yararlanmayı başardığı görülüyor.

Haziran ayında şirket, Oasis metaverse platformunu başlatmak için bütçeyi 9 milyon € (~10,7 milyon $) artırdığını duyurdu. Bu proje, şirketlerin bir araya gelip ürün ve hizmetleri doğrudan birbirlerine satabilecekleri “tam özellikli bir kurumsal metaverse” olduğu söyleniyor.

Sanal gerçeklik yazılımı firması ENGAGE Sosyal VR platformu olarak gelirini arttırdı, VR eğitimi ve çevirimiçi etkinliler, simülasyonları deneyimleyebilirsiniz.

SteamVR gözlükler, Oculus Quest, Vive Focus Plus ve Pico dahil olmak üzere bir çok VR cihazından girilebilir. Ayrıca iOS ve Android çalıştıran mobil cihazları ve geleneksel PC’ler de destekliyor.

Yorum yazın

TeknoVR