Sony, PSVR 2’nin İlk 6 Haftada Orijinal PSVR’dan Fazla Sattığını Onayladı

Sony Interactive Entertainment şefi Jim Ryan tarafından yapılan sunumda, Ekim 2016'da piyasaya sürülen orijinal PSVR'ye göre PSVR 2 birim satışlarını detaylandıran bazı yeni bilgiler içeriyor.

2 dakika, Okuma Süresi

Sony, PSVR 2’nin ilk altı haftada satışlarda orijinal PSVR’den daha iyi performans gösterdiğini ve şirketin ilk nesil PlayStation VR gözlüğüne karşı liderliği ele geçirdiğini açıkladı.

Sony Interactive Entertainment şefi Jim Ryan tarafından yapılan sunumda, Ekim 2016’da piyasaya sürülen orijinal PSVR’ye göre PSVR 2 birim satışlarını detaylandıran bazı yeni bilgiler içeriyor.

Ryan’ın sunumundaki bir tabloya göre, Sony’nin en yeni VR gözlüğü PlayStation VR 2, görünüşte 22 Şubat 2023’teki lansmanından 5 Nisan’a kadar uzanan ilk altı haftada orijinalinden %8 daha fazla sattı.

psvr2

Grafiğin y ekseni etiketlenmemiş, ancak bu sayıların binlerce birim olarak binlerce olması muhtemel; bu, PSVR 2’nin ilk haftasında yaklaşık 450.000 birim sattığı ve altı haftalık işarette 600.000’in biraz altına düştüğü anlamına geliyor.

PSVR 2’nin benimsenme eğrisi, ilk haftasında 300.000 birimin hemen kuzeyinde başlayan ve altıncı haftada yaklaşık 550.000 birime ulaşan orijinal PSVR’den önemli ölçüde daha düz. Sony en son 2020’de satış rakamlarını yayınladığında, orijinal PSVR yaklaşık 5 milyon satmıştı.

PSVR 2’nin oyun kütüphanesi, Horizon Call of the MountainResident Evil Village ve Gran Turismo 7  gibi birkaç güçlü ana oyundan oluşuyor ve bir dizi yükseltilmiş PSVR içeriği ve yeni taşınan Quest oyunları da dahil. Yaklaşan oyunlar arasında  Ghostbusters VR, Beat Sabre, Crossfire: Sierra Squad, Resident Evil 4, Synapse, The Foglands, Green Hell VR ve Behemoth yer alıyor.

PSVR 2’nin birim satışlarını orijinalin üzerinde tutmak için şirketin şüphesiz önümüzdeki aylarda içerik sunumunu genişletmeye odaklanması gerekiyor. Şirket, PSVR 2 için yakın vadeli içerik stratejisi hakkında biraz daha bilgi vereceğini umuyoruz.

Yorum yazın

TeknoVR