Somewhere, Coğrafi Tahmin Uygulaması Meta Quest ile VR’da Daha Eğlenceli

VR coğrafi tahmin uygulaması Somewhere artık Quest gözlüklerinde ücretsiz.

1 dakika, Okuma Süresi

VR coğrafi tahmin uygulaması Somewhere, binlerce konumu keşfetmenize ve yüksek puanlar için diğer oyuncularla rekabet etmenize olanak tanır. Popüler web tabanlı bulmaca oyunu GeoGuessr’e benzeyen yapısıyla, Somewhere sizi dünyanın herhangi bir yerinde rastgele bir yere bırakır ve yalnızca görüntüye dayalı olarak konumunuzu belirlemeye çalışırsınız.

Somewhere, Coğrafi Tahmin Uygulaması

GeoGuessr ve diğer rakip coğrafi tahmin deneyimlerinden farklı olarak Somewhere, sizi 360 derecelik büyüleyici fotoğraflar aracılığıyla deneyime kaptırmak için VR teknolojisini kullanıyor. Her turun sonunda, puanlarınızı arkadaşlarınız ve diğer katılımcılarla karşılaştırmanıza olanak tanıyan bir sıralama panosu bulunmakta. Tahmininiz ne kadar yakınsa o kadar çok puan kazanırsınız.

Somewhere, App Lab aracılığıyla Meta Quest ve Meta Quest 2 başlıklarında ücretsiz olarak kullanılabilir. Oyun hala geliştirilmeye devam ediyor, bu nedenle konfor ve performansla ilgili birkaç olası aksaklıkla karşılaşabilirsiniz. Geliştirici Mr. Cheerio ayrıca yakın zamanda oyuna 20 ek bölge ekleyerek daha da egzotik yerler tanımlamayı planlıyor.

 

Yorum yazın

TeknoVR