Samsung 3D Harita Görünümü İşlevini Duyurdu

1 dakika, Okuma Süresi

Geçtiğimiz günlerde Samsung, 3D Harita Görünümü işlevinin resmi olarak başlatıldığını ve SmartThings’i destekleyen tüm bölgelerde kullanılabildiğini duyurdu.

3D Harita Görünümünün, evin gerçek kat planını SmartThings uygulamasında sanal bir görüntüye dönüştürerek ev yönetimini kolaylaştırabileceği söyleniyor. Ne zaman ve nerede olursa olsun, cihazların evdeki konumu bir bakışta netleşerek kullanıcıların aydınlatmayı, sıcaklığı, hava kalitesini, güç tüketimini ve diğer ayarları istedikleri zaman ayarlamalarına olanak tanıyor.

samsung 3d harita görünümü i̇şlevini duyurdu

Harita Görünümü’nün önceki sürümü 2 boyutlu bir modeldi ve kullanılmadan önce bir ev kat planı gerektiriyordu. 3D Harita Görünümü’nün yeni sürümü, LiDAR sensörlerini kullanarak evinizin kat planını doğru bir şekilde ölçmek ve haritalamak için Bespoke Jet Bot süpürme robotu gibi Samsung cihazlarında yerleşik olan Spatial AI teknolojisinden yararlanıyor.

Kullanıcılar, Harita Görünümü’nü Android veya iOS sistemleriyle donatılmış mobil cihazlar ve akıllı ekranlar aracılığıyla SmartThings uygulaması aracılığıyla alabiliyor.

TeknoVR