Minecraft VR, QuestCraft Artık Meta Quest İle Oynayabilirsiniz

1 dakika, Okuma Süresi

QuestCraft, Minecraft: Java Edition’ın bağımsız bir VR bağlantı noktasıdır ve oyunculara pahalı bir oyun bilgisayarına ihtiyaç duymadan VR’da tam Minecraft deneyimine erişmelerini sağlıyor. Bu, hareket kontrollerinin yanı sıra platformlar arası çok oyunculu desteği içeriyor.

Bağımsız geliştiricilerden oluşan bir ekip tarafından geliştirilen resmi olmayan bağlantı noktası, MCXR ve PojavLauncher kullanılarak oluşturuldu ve belirli Fabric modlarını ( Minecraft için deneysel bir modlama araç zinciri ) çalıştırabilir. Projenin geliştiricilerinden birine göre, bu doğrudan bir Minecraft 1.18 limanıdır, yani Vivecraft (PC VR için popüler bir VR modu) gibi, oynamak için resmi bir Minecraft hesabı gerekir.

QuestCraft geliştiricisi Flamgop, “Minecraft’ın kendisini Android’de çalıştırmak için PojavLauncher adlı Minecraft için bir android sarmalı kullanıyoruz” dedi. “Vivecraft kullanmıyoruz, ancak MCXR için benzer bir mod kullanıyoruz, bunu yapıyoruz çünkü performansı Vivecraft’tan önemli ölçüde daha iyi. QuestCraft oynamak için bir hesabınızın olması gerekiyor.

 

QuestCraft, SideQuest aracılığıyla Meta Quest ve Meta Quest 2‘de mevcut. Oyunu ücretsiz indirebilirsiniz, ancak daha önce belirtildiği gibi oynamak için bir hesaba ihtiyacınız olacaktır. Kurulum biraz zor olabilir, yukarıdaki video nasıl kurabileceğinizi anlatıyor.

Yorum yazın

TeknoVR