Quest 3 El Takibi ve Kontrolör Eş Zamanlı Kullanımını Artık Destekliyor

Quest 3 el takibi ve kontrol cihazı eş zamanlı kullanımı sadece Quest 3 veya Touch Pro denetleyiciyle çalışıyor.

2 dakika, Okuma Süresi

Quest 3 uygulamaları el takibi ve kontrol cihazı işlemlerinin eş zamanlı kullanımını destekliyor. Quest Store ve App Lab uygulamalarının artık el takip ve kontrol cihazlarını aynı anda kullanabildiği aktarılıyor. “Multi-Mode” adı verilen bu özellik, geçtiğimiz yılın temmuz ayından bu yana deneysel tasarım olarak Meta XR SDK’da mevcuttu. Daha önce yalnızca geliştiricilerin veya SideQuest gibi üçüncü parti kanalların kullanımına açıktı. Şimdi ise V62 sürümüyle kullanıma sunuldu.

Quest 3 El Takibi ve Kontrolör Kullanımı

1708326181216screenshots

Gösterime göre, hem el takibini hem de kontrol cihazlarını destekleyen Quest uygulamasında, kullanıcılar istedikleri zaman iki mod arasında geçiş yapmak için kontrol cihazını kaldırabiliyor veya bırakabiliyor ancak mod değiştirme sürecinde bir gecikme oluyor.

Bu, GOLF+ ve Walkabout Minigolf gibi tek denetleyicili oyunların teorik olarak kullanıcının diğer elini izlemesine olanak tanır. Benzer şekilde, geliştiriciler teorik olarak denetleyicileri evrensel izleyiciler olarak görev yapmak üzere nesnelere veya vücut parçalarına bağlayabilirler. Bu, genellikle gözlüğün görüş alanı tarafından gizlenen Quest Pro denetleyicisi Touch Pro ile olumlu bir şekilde karşılaştırılır.

1708326198775screenshots2

Şu anda “Çoklu Mod” özelliği, Quest 2 denetleyiciyle çalışmıyor, sadece Quest 3 veya Touch Pro denetleyiciyle çalışıyor. Bunun nedeni, Quest 3’ün, denetleyici geçici olarak gizlendiğinde boşlukları doldurmak için denetleyici izlemenin yanı sıra sürekli olarak el izlemeyi çalıştırma yeteneğine sahip olması, Quest 2’nin yonga setinin ise her ikisini de aynı anda çalıştıramamasıdır. Touch Pro denetleyici, kendi kendini izleme özelliğinden dolayı bu performans gereksinimine sahip değildir.

Yorum yazın

TeknoVR