Vertigo Games, Son Başyapıtı PS VR2 Oyunu Metro Awakening Duyuruldu

Vertigo Games tarafından geliştirilen "Metro" serisinin yeni VR oyunu "Metro Awakening" yayınlandı

2 dakika, Okuma Süresi

1 Şubat’ta düzenlenen State of Play canlı yayınında Vertigo Games, son başyapıtı Metro Awakening PS VR2 Oyununu duyurdu. Serinin özüne sadık kalan Metro Awakening, hayatta kalma, gizlilik ve mücadeleyi sürükleyici bir hikayeyle harmanlayan yoğun bir birinci şahıs macera oyunu.

Bu, Metro’nun yürek hoplatan FPS oyununu ilk kez VR’da deneyimleyeceğiniz, sizi radyasyondan koruyacak filtreler bulacağınız, karanlıkta titreyen farınızı çılgınca şarj ederken paniğe kapılacağınız ve cephaneliğinizi elle yeniden yükleyeceğiniz anlamına geliyor.

PS VR2 Oyunu Metro Awakening Tanıtım Videosu

Tünellerin derinliklerindeki birçok tehditle savaşın. PS VR2’ye uyarlanabilir tetikleyicilerin ve kulaklık dokunuşlarının eklenmesiyle, silahlarımızın tetiklerini çekerken ve kurşunlarla vurulurken dokunsal hisler eklemeyi başardık. VR’a kapılma düzeyini içgüdüsel düzeyde daha da ileriye taşıyan şey, bunun gibi nüanslardır.

“Metro” oyun serisi, Rus yazar Dmitry Glukhovsky’nin 2005 yılında yayınladığı ve benzersiz bir kıyamet sonrası dünya inşa eden “Metro 2033” romanıyla başladı – dünya nükleer savaş tarafından harap edilmiş ve tüm dünya yüzeyi radyoaktif serpinti ile kaplanmıştı. Geriye kalan insanlar ise yalnızca metro hatlarına güvenip yeraltında hayatta kalabiliyor. Romanın dünya görüşünden yola çıkılarak uyarlanan oyun 2010 yılından bu yana piyasaya sürülüyor ve toplamda yaklaşık 14,7 milyon adet sattı.

ps vr2 oyunu metro awakening duyuruldu

 

“Metro Awakening”, VR için özel olarak oluşturulmuş ve “Metro 2033” olaylarından önce yaşanan başlangıç ​​hikayesini anlatan yeni bir çalışmadır. Bu eserin konusu 2028 yılında geçmektedir ve asıl yazar tarafından yazılmıştır. Kahramanımız Zelda, kıyamet sonrası dünyanın Moskova metro tünellerinde karısını arayan bir doktordur ve bir dizi olayla karşılaşır…

VR versiyonu da serinin özelliklerini sürdürerek hayatta kalma, gizlilik, dövüş ve sürükleyici hikayeleri bir araya getirecek. PS VR2’nin uyarlanabilir tetikleme ve kafa ekranı titreşim işlevleri, silah tetiği çekilirken ve vurulurken geri bildirim sağlayarak sürükleyiciliği yeni bir seviyeye taşıyacak. Yeni zirvelere. Oyunun 2024 yılında piyasaya sürülmesi planlanıyor ve PS VR2’nin yanı sıra Quest ve Steam platformlarında da satışa sunulacak.

Kaynak: PlayStation Blog

Yorum yazın

TeknoVR