PlayStation VR2 Görüntüsü Ortaya Çıktı – PSVR 2

2 dakika, Okuma Süresi

PlayStation VR2 görüntüsü ortaya çıktı. PSVR 2 Nasıl görünüyor? İlk duyurusunun yapılmasının ardından geçen 1 senelik sürenin sonunda PSVR 2 gözlüğünün dizaynı sonunda resmi olarak yayınlandı.

PlayStation VR2 Görüntüsü Dizaynı Nasıl Olacak?

Sony, beyaz bir kabuk, orijinal PSVR tasarımına benzer ayarlanabilir bir halo kayış, içten dışa izleme için dört öne bakan kamera ve hale halkasının arkasına bağlı bir tel içeren tasarımı ortaya çıkaran bir PlayStation Blog gönderisi yayınladı.

playstation vr2 görüntüsü ortaya çıktıPlatform Experience Kıdemli Başkan Yardımcısı Hideaki Nishino blog yazısında, tasarımın aynı beyaz kabuğa sahip olan PSVR 2 Sense kontrolörlerinin küre benzeri yapısına uyması amaçlandığını söyledi. Sonuç olarak, vizörün kendisi aslında Quest 2  gözlüğüne oldukça benziyor, ancak beyaz plastik kullanımı da açıkçası PS5 konsolunun kabuğuyla aynı çizgide.

Orijinal PSVR’deki vizörü yüzünüze yaklaştırıp uzaklaştırabilme ve kulaklık jakının kablonun üzerinde olması gibi özellikler yeni gözlükte de bulunacak. Gözlük ayrıca daha ince ve önceki versiyonuna göre daha hafif bir yapıda olacak. Ayrıca buğulanmayı önlemeyi amaçlayan bir havalandırma tasarımına sahip olacak.

psvr 2 gözlüğünün dizaynı yayınlandı

Ayrıca Sonny’nin daha önce daha iyi bir dalış hissi için kullanacağını söylediği haptic motor sistemini de gözlük üzerinde görebilirsiniz. Gürültü, arabada hız hissi veya kafanızda uçuşan bir ok hissi gibi ek dokunsal hisler yaratacak bir sistem olacağını düşünüyoruz.

Blog gönderisi, PSVR 2’nin bu yıl çıkıp çıkmayacağını veya kulaklık hakkında bir sonraki haberimizin ne zaman olacağı hakkında yeni bir fikir vermiyor. Geliştiricilerin zaten kitleri var ve GDC 2022 yakın bir zamanda gerçekleştirilecek, bu yüzden çok yakında daha fazlasını görmemiz mümkün. Şimdilik resmi PSVR 2 özelliklerine de sahibiz ve Horizon Call of the Mountain’da ilk onaylanmış oyunu gördük.

 

Peki siz PSVR 2 gözlüğünün dizaynı hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar ve forum aracılığı ile bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

TeknoVR