NVIDIA CloudXR Artık Google Cloud’da

NVIDIA CloudXR ile dünyanın her yerindeki içerik oluşturucular, Google Cloud tarafından sağlanan ve sağlanan yüksek güçlü NVIDIA RTX Sanal İş İstasyonuna erişebilir.

2 dakika, Okuma Süresi

NVIDIA’nın gerçek zamanlı XR bulut akış teknolojisi olan CloudXR, artık bir Sanal Makine Görüntüsü (VMI) olarak Nvidia RTX Sanal İş İstasyonları ile Google Cloud Marketplace aracılığıyla herkese açık.

Daha spesifik olarak, Nvidia’nın CloudXR teknolojisi, kullanıcıların herhangi bir OpenVR uygulamasında üst düzey VR grafikleri çalıştırmasına izin veriyor; bu, artık dünyanın üçüncü en büyük bulut hizmeti olan Google Cloud’u kullanan geliştiricilere ve satıcılara da uzanıyor.

Nvidia, CloudXR’yi daha önce 2019’da erken erişim SDK’sının piyasaya sürülmesinin ardından Amazon Web Hizmetleri ve Microsoft Azure’da kullanıma sunmuştu, şirket, 5G merkezli bir geleceğin ortasında CloudXR akışını başlatma umutlarını özetledi.

Bu 5G geleceğinin çok yakın bir zaman içinde olup olmayacağı veya hem AR, hem de VR için verdiği birçok sözü yerine getirmek için uzun bir zaman gerekse de, CloudXR kesinlikle en olgun ve ölçeklenebilir çözüm haline geldi.

Bu ölçeklenebilirliğin bizi yakın vadede nereye götüreceği kesin değil. En azından son çıkan PC VR oyunlarını oynamak için güçlü ve pahalı GPU’yu satın almak zorunda kalmama vaadi var, bağımsız VR gözlükler ve minimum kurulum vaadi hızla gerçekleşti, en azından artık güçlü bir bilgisayar masrafından kurtulduk ve VR gözlükler bireysel tüketiciler için daha ulaşılabilir hale geldi, PC VR gözlükleri içinde daha kabul edilebilir bir donanıma sahip bilgisayar ile dalış yapmak ,bir gün yerine getirilmesini umduğumuz kesinlikle heyecan verici bir beklenti. 

NVIDIA CloudXR ile dünyanın her yerindeki içerik oluşturucular, Google Cloud tarafından sağlanan ve sağlanan yüksek güçlü NVIDIA RTX Sanal İş İstasyonuna erişebilir.

Masterpiece Studio CEO’su Jonathan Gagne, “ İçerik oluşturucular, sanal gerçeklikte karakterler veya 3D modeller üzerinde çalışmak için fiziksel olarak bir iş istasyonuna bağlı olmalarına gerek kalmadan her yerden çalışma özgürlüğüne sahip olmalıdır” dedi. “NVIDIA CloudXR ile müşterilerimiz, yaratıcı iş akışlarını yüksek kaliteli, sürükleyici ortamlarda, herhangi bir yerden, herhangi bir cihazda güçlendirebilecekler.” 

Google Cloud’un küresel özel fiber optik ağı aracılığıyla sağlanan NVIDIA CloudXR teknolojisi, uzaktan VR deneyimleri için optimize edilmiş, yüksek kaliteli bir kullanıcı deneyimi sağlar. Bu benzersiz kombinasyon, NVIDIA RTX Sanal İş İstasyonunu kullanarak işleri her yerden kolayca yayınlama yeteneğinin kilidini açar,” dedi Google Oyun Baş Mimarı Rob Martin. “Google Cloud’da NVIDIA CloudXR ile VR iş akışlarının geleceği daha işbirlikçi, sezgisel ve üretken olabilir.”

NVIDIA CloudXR Kullanılabilirliği

NVIDIA CloudXR, Google Cloud’da GPU destekli sanal makine örneklerinde çalıştırıldığında, şirketler XR yaratıcılarına ve son kullanıcılara dünyanın her yerinden yüksek kaliteli sanal deneyimler sunabilir. 

Yorum yazın

TeknoVR