Not For Broadcast VR, PSVR 2 için Yayınlanacak

Promosyon simülasyon oyunu "Not For Broadcast VR" bu ay PS VR2'de yayınlanacak

1 dakika, Okuma Süresi

Not For Broadcast, Ocak 2022’de piyasaya sürülen özel bir oyundur. Steam’de %95 övgü oranıyla övgü dolu eleştiriler aldı. Oyun, “Ulusal Akşam Haberleri” adlı canlı bir TV programını kurgulamaktadır. Oyuncu, programın yöneticisidir ve perde arkasındaki genel durumu kontrol eder.

Oyunun VR versiyonu, orijinal geliştirici İngiliz oyun stüdyosu NotGames ve Amerikalı stüdyo Babaroga tarafından ortaklaşa tamamlandı ve bu yıl 24 Mart’ta Steam ve Quest platformlarında piyasaya sürüldü.

Belirli bir siyasi partiyi tercih etmeniz, sıradan kesimleri popülist tartışmalarla canlandırmanız, hatta aile üyenizi giderek otoriterleşen bir hükümete teslim etmeniz gerekebilir.

Modern politika ve medyaya yönelik bu karanlık ve zekice hicivli yaklaşım, aynı zamanda tam hareketli video (FMV) kliplerini kontrol eden büyük düğmelerle dolu ve oyunun VR versiyonunun özellikle iliklerine yakın hissettiriyor. 2023’ün başlarında incelediğimizde bizde çok beğenmiştik.

Geçtiğimiz günlerde NotGames, “Not For Broadcast VR” oyununun 14 Aralık’ta PS VR2’de yayınlanacağını duyurdu. PSVR oyuncuları oyunu şimdiden istek listelerine ekleyebilirler.

Yorum yazın

TeknoVR