Nintendo Metaverse İle İlgileniyor, Tabi Hazır Olduğunda

2 dakika, Okuma Süresi

Nintendo metaverse ile ilgili çalışmaya başlayacak bir diğer byük firma olacak gibi görünüyor. Metaverse kavramının şirketler arasındaki önemi giderek artıyor ve bir çok büyük firma gerek şimdiden açıkladıkları gerekse henüz açıklanmamış projeler ile metaverse hazırlığında bulunuyorlar ve Nintendo metaverse ile ilgili olduklarını fakat “hazır olduğunda” daha detaylı çalışmalara başlayacaklarını açıkladı. Gelin detaylarına birlikte bakalım.

nintendo metaverse

Nintendo Metaverse

Şirket Başkanı Shuntaro Furukawa, son kazançlarla ilgili bir Soru-Cevap bölümünde metaverse hakkında soru sorulduğunda yukarıdaki açıklamayı yapmıştı. “Metaverse dünya çapındaki birçok şirketin dikkatini çekti ve büyük bir potansiyele sahip. Medyada metaverse kavramı tanıtıldığında, Animal Crossing: New Horizons gibi oyunlar bazen örnek olarak gündeme getiriliyor. Bu anlamda metaverse bizi ilgilendiriyor.” şeklinde açıklamasına devam etti şirket başkanı Furukawa.

Ayrıca Furukawa metaverse konseptinin ancak Nintendo için uygulamanın doğru zamanı olduğunu düşündüklerinde ilgilendireceğini belirtti ve “Birçok insanın kolayca anlayabileceği bir “Nintendo yaklaşımını” meta veriye aktarmanın bir yolunu bulabilirsek, bir şeyler düşünebiliriz, ancak şu anda durumun bu olduğunu düşünmüyoruz” dedi.

https://youtu.be/V5VI-fpVqhA

Kesinlikle, metaverinin kendisinin sonunda neye benzeyeceğine dair cevap hala net değil. Meta, Horizon etiketi altında bir dizi sosyal VR uygulaması geliştiriyor ve Rec Room gibi diğer platformlar var, ancak her türlü kalıcı VR ortamının hayatımızda önemli bir rol oynamasını sağlamak için büyük zorluklar bizi bekliyor.

Nintendo, geçmişte VR ile Switch için Labo VR uygulaması ile uğraştı, ancak üst düzey bir deneyim sunmayan yalnızca küçük bir çevre birimiydi. Şirket metaverse’e düzgün bir şekilde bağlı olsaydı, muhtemelen VR’de de daha fazla Nintendo içeriği göreceğimiz anlamına gelirdi. Meta evren kavramını ne şekilde alırsanız alın, muhtemelen hepimiz bunun iyi bir şey olacağı konusunda hemfikir olabiliriz.

Yorum yazın

TeknoVR