Niantic, Lightship ARDK Platformunu Geliştiren Hoss’u Satın Aldığını Duyurdu.

Niantic, Lightship ARDK platformunu oluşturmak için geliştirici deneyim platformu Hoss'u satın alarak. Lightship Artırılmış Gerçeklik Geliştirici Kiti (ARDK) geliştirmesini hızlandıracak.

1 dakika, Okuma Süresi

“Ingress” ve “Pokemon Go” gibi AR oyunlarının geliştiricisi Niantic, geliştirici deneyim platformu Hoss’u satın aldığını duyurdu. Hoss ekibinin eklenmesi, Niantic’in Lightship ARDK platformunun gücünü artırmasına yardımcı olacak.

Lightship özelleştirilebilir panolar, belgeler ve destek çözümleri sağlayan bir geliştirici deneyimi platformudur. Lightship  hala test aşamasında olmasına rağmen, Niantic, bu yıl Lightship Artırılmış Gerçeklik Geliştirici Kiti (ARDK) geliştirmesini hızlandıracak. Hoss ekibinin de, Niantic’in DX ekibine katılmasıyla geliştiriciler kullanmadan önce Lightship platformunun portalını genişletecek.

lightship artırılmış gerçeklik geliştirici kiti (ardk)

Lightship ARDK Artırılmış Gerçeklik Geliştirici Kiti

Niantic, ürün sorumlusu Kei Kawai, yaptığı açıklamada Hoss’un satın alınmasının geliştirici deneyimini iyileştireceğini söyledi. “Lightship platformunu dünyanın her yerindeki geliştiricilere açmaya hazır olduğumuzda, iki önemli şey yapmalıyız: geliştiricilerin yeni deneyimler oluşturmasına yardımcı olmak için ARDK araçlarında iyi bir iş çıkarmalıyız, aynı zamanda bu AR deneyimini birlikte oluşturmak için, yeni dünyadaki geliştirici deneyimlerini bir araya getirecek.”

Hoss CEO’su Matt Hawkins satın alma açıklamasında şunları söyledi: “Şu anda Niantic’e katılmak inanılmaz bir fırsat. Geliştiricilerin deneyimlerinin mevcut durumundan memnun olmadıklarını defalarca gördük. Platformu dünyanın dört bir yanındaki geliştiricilere açmaya hazırız. Lightship DX, kariyerimizde hayatta bir kez karşılaşabileceğimiz bir fırsat ve bunun bir parçası olmaktan dolayı çok heyecanlıyız.”

Yorum yazın

TeknoVR