Meta ve Microsoft İşbirliği ile Quest Windows Productivity Tools Desteği Alıyor

Özellikle, Windows 365, iş ve kurumsal kullanıcılara, Bulut PC'lerden kullanıcının web tarayıcısına akış yaparak Windows 10 veya Windows 11'in bir sürümüne erişim sağlar.

2 dakika, Okuma Süresi

Meta ve Microsoft işbirliği ile Quest platformu zenginleşiyor, 2023’ten itibaren Quest platformunun Windows 11’i bulut üzerinden kullanma yeteneğinin yanı sıra bir dizi Windows productivity tools desteği aldığını duyurdu.

İlk olarak, Quest platformuna gelenlerin bir listesi:

  • Meta Quest için Microsoft Teams:
    Teams kapsamlı deneyimlerinde bağlanın, toplantı yapın, paylaşın ve işbirliği yapın.
  • Microsoft Windows 365 : Windows deneyimini Quest Pro ve Quest 2 cihazlarında yayınlayın ve kişiselleştirilmiş uygulamalarınıza, içeriğinize ve ayarlarınıza VR’de erişin.
  • Microsoft 365 uygulama deneyimleri : Doğrudan Quest Pro ve Quest 2’den Sharepoint’ten 2D içerik veya Word, Excel, PowerPoint ve Outlook gibi üretkenlik uygulamalarıyla etkileşim kurun.
  • Microsoft Teams/Workrooms entegrasyonu : Workrooms’un içinden bir Teams toplantısına katılın
  • Microsoft Teams’de Meta Avatarlar : Beyin fırtınası ve buluşmalar için Teams’de Meta Avatarınızı kullanın.
  • Microsoft Intune ve Azure Active Directory desteği : Quest Pro ve Quest 2 cihazlarında kurumsal güvenlik ve yönetimi etkinleştirin.

Özellikle, Windows 365, iş ve kurumsal kullanıcılara, Bulut PC’lerden kullanıcının web tarayıcısına akış yaparak Windows 10 veya Windows 11’in bir sürümüne erişim sağlar.

Ortaklık görünüşte Meta’nın Horizon Workrooms ile sanal ofislere yönelik ilk adımlarını temel alıyor.

Henüz bir lansman tarihi yok, ancak şirketler bu uygulamaları gelecek yıl kullanabileceğimizi söylüyor.

Quest Pro ve Quest 2 için yeni bir ‘Meta Quest for Business‘ abonelik paketinin ayrıca cihaz ve uygulama yönetimi, premium destek ve Microsoft Intune ve Azure Active Directory‘ye erişim gibi “temel yönetici özellikleri” içerdiği söyleniyor.

Meta, “Meta Quest cihazlarını tedarik etmek isteyen şirketlerin, PC’lerden ve mobil cihazlardan bekledikleri güvenlik ve yönetim seçeneklerinin VR’de mevcut olacağından emin olabileceği anlamına geliyor” diyor.

Yorum yazın

TeknoVR