Meta Quest UI/UX’inde Büyük Değişiklik Geliyor

Meta'nın Baş Teknoloji Sorumlusu, "temel kullanıcı arayüzü altyapısının bir kısmını elden geçirdiklerini" doğruladı.

1 dakika, Okuma Süresi

Quest cihazları için düğmeler, işaretçiler, pencere hareketi ve tablet modu gibi Quest UI / UX öğeleri ya kötü çalışıyor ya da bazı eksik işlevlere sahip. Bu sorunlar birçok kullanıcı veya medya tarafından eleştirildi. Vision Pro’nun piyasaya sürülmesinin ardından Quest cihazlarının UI/UX sorunları, öncekinin arka planında daha da ortaya çıktı.

Bu bağlamda Bosworth şunları söyledi: “Bu (UI/UX iyileştirmesi) Vision Pro ortaya çıkmadan çok önce başlamıştı… Bazı heyecan verici tasarımlarımız var ve daha zengin bir deneyim ortamı oluşturmak için bazı temel UI altyapılarını yeniden tasarlıyoruz. Bu çalışma bir süredir devam ediyor ve iyi bir ilerleme kaydedildi.” Ancak Bosworth, ürünün UI/UX güncelleme lansman programının hala belirsiz olduğunu da söyledi.

Bosworth’a ayrıca Quest 3‘teki üç ekran sınırının teknik bir sınır olup olmadığı soruldu ve şu yanıtı verdi:

“ Bu iyi bir soru. Dolayısıyla cevap hayır. Aslında kaç tane PC penceresi yayınladığımızı kontrol eden şey, bu kişinin durumunda, eğer çalışma odalarını kullanıyorsanız, üç farklı pencere yerleştirebilirsiniz, çoğunlukla bağlı olduğunuz PC’dir. Yani üç, şu anda yaptıklarımıza göre sınırdır. Bunun nedenlerinden biri de gözlüğün teknik kapasitesi değil. Bunun nedeni aslında insanların çok daha fazla ekran eklediğini ve sistemlerinin sorun yaşadığını görmemizdi. ”

Sözlerine şöyle devam ediyor: “ Bunu söyledikten sonra muhtemelen bunun üzerinde çalışmalıyız. Ekranların gerçekten iyi yapabileceğimiz alanlardan biri olduğunu düşünüyorum. Bu hikayeyi anlatmadık, belki de insanların işini yeterince kolaylaştırmadık. Bu da bizim takip edeceğimiz ve üzerinde biraz zaman harcayacağımız bir konu.”

Yorum yazın

TeknoVR