Meta AR Gözlükleri, Meta Connect’te Sergilenecek

Meta'nın Orion kod adlı ilk AR gözlüğünün muhtemelen bu yılki Meta Connect konferansında tanıtılacağı belirtildi

1 dakika, Okuma Süresi

Meta AR gözlükleri yakında sergilenecek. Meta uzun süredir AR gözlük geliştiriyor. Geçen yıl Meta CTO’su Andrew Bosworth verdiği bir röportajda “2024 yılında eksiksiz AR gözlük deneyimi yaşamamızın beklendiğini” belirtmiş ancak ürünün çıkış tarihi net olarak belirtilmemişti.

Son zamanlarda Business Insider, konuyu bilen iki kişiden Meta AR gözlükleri hakkında daha fazla ayrıntı öğrendi. Makalede, Meta’nın Orion kod adlı ilk AR gözlüğünün muhtemelen bu yılki Meta Connect konferansında tanıtılacağı belirtildi. Sorunsuz bir sunum ve gözlüklerle yüksek performanslı bir deneyim sağlamaları gerektiğinden ekibin üzerinde şu anda çok fazla baskı var.

Konuya aşina bir kişi, AR gözlük prototipinin az sayıda çalışan tarafından denendiğini ancak gelecekte halka satılmasının planlanmadığını açıkladı. Yeni ürün gösterimi, dikkatleri Meta’nın ileri giyilebilir teknoloji alanına daha da çekebilir.

meta akıllı gözlükleri

Bu ayın başlarında Zuckerberg, Threads sosyal platformunda bir fotoğraf yayınladı. Kaynaklar, fotoğrafın Meta’nın yayınlanmamış bazı AR gözlük prototiplerini içerdiğini ve bunların en az ikisinin mevcut olanlardan daha büyük çerçevelere sahip olduğunu söyledi. Meta akıllı gözlükler çok daha kalın.

Kaynak: Business Insider

Yorum yazın

TeknoVR