Magic Leap 2 AR Gözlüğü, ML2’de OpenXR ve WebXR Desteğini Verecek

Watts, yılın sonuna doğru şirketin Magic Leap 2 AR Gözlüğünün OpenXR, Vulkan ve WebXR için destek içermesini beklediğini paylaştı.

2 dakika, Okuma Süresi

Magic Leap 2 AR Gözlüğü, ilk gözlüğündeki özel geliştirme ortamından sürekli uzaklaşarak, bu yılın sonlarında Magic Leap 2 AR gözlüğüne, OpenXR desteği getirmeyi taahhüt etti.

Magic Leap 2, Magic Leap 1’in halefi olsa da, gözlüğün amacı oldukça farklı. İlk AR gözlükte şirket, eğlence ve tüketici odaklı uygulamalar geliştirecek ve ‘Lumin OS’nin uygulamaları nasıl ele alması gerektiği ve nasıl oluşturulmaları gerektiği konusunda kendi fikirleri olan geliştiricilerle iş ortaklığı yapmaya çalıştı.

Önemli finansal çalkantıların ardından tekrar toparlanma süreci ve finansal destekler ile canlanmanın ardından şirket, Magic Leap 2 için yeni CEO ve çok farklı önceliklerle ortaya çıktı.

Bu amaçla Magic Leap’in Ürün Pazarlama ve Geliştirici Programlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Lisa Watts, AWE 2022 haftasında sahneye çıkarak “hepinize ve tüm sektöre [Magic Leap’in] açık standartlar için desteğini ve platformumuzu oluşturma desteğini duyurmak ve yeniden onaylamak için öne çıktı. geliştirmesi çok kolay.”

İlginizi Çekebilir

OpenXR Çalışma Grubu Başkanı Brent Insko tarafından ortaklaşa düzenlenen oturumda Watts, Magic Leap 2’nin bir “Android Açık Kaynak Projesi tabanlı işletim sistemi arayüzü standardı” üzerine inşa edildiğini yineledi ve bir dizi açık ve erişilebilir özellik gösterdi.

Watts, yılın sonuna doğru şirketin Magic Leap 2 AR Gözlüğünün OpenXR, Vulkan ve WebXR için destek içermesini beklediğini paylaştı.

magic leap 2 ar gözlüğü

OpenXR, VR ve AR uygulamalarının geliştirilmesini standartlaştırmayı, donanım ve yazılımı daha ortak çalışabilir hale getirmeyi amaçlayan, telifsiz bir standarttır. Standart, 2017’den beri geliştirilmekte ve sanal gerçeklik endüstrisindeki hemen hemen her büyük donanım, platform ve motor şirketi ve artan sayıda AR oyuncusu tarafından desteklenmektedir.

Teoride, OpenXR uyumlu olacak şekilde oluşturulmuş bir AR uygulaması, uygulamada herhangi bir değişiklik olmaksızın, HoloLens 2 veya Magic Leap 2 olsun, OpenXR uyumlu herhangi bir gözlük üzerinde çalışmalıdır.

OpenXR, VR alanında önemli bir ivme yakaladı ve AR alanında, özellikle sektörün en görünür şirketlerinden biri olan Magic Leap ile birlikte benzer bir benimseme ivmesi görmeye başlıyor.

Yorum yazın

TeknoVR