AR Gözlüğü, Magic Leap 2 İlk Detayları Paylaşıldı

4 Okuma Süresi

Uzun bir süreden sonra Megic Lap tarafından güzel bir haber geldi. Magic Lap 2 ile ilgili detaylar verildi. Magic Leap tarafından, 2018’de çığır açan AR gözlüğü Magic Leap 1’i piyasaya sürmesinden bu yana yeni bir donanımla çıkmadı.

Magic Leap 2 milyar dolarlık bir değerlemeyle 500 milyon dolarlık yeni sermaye artırdığını duyurdu. Bu, yaklaşmakta olan AR gözlüğü Magic Leap 2 için daha küçük, daha hafif ve “uzun kullanımlı” bir cihaz olarak lansman ile karşımıza çıkacağı görülüyor.

ar gözlüğü, magic leap 2

Şirket şu ana kadar Magic Leap 2 ile ilgili geliştirmeye sadık kaldı, ancak Johnson daha önce yeni nesil cihazının erken erişim tarihi olarak 2021’in 4. çeyreğinde. Genel kullanılabilirliğin ise 2022’nin ilk çeyreğinde olabileceği söyleniyor.

Qualcomm ve Microsoft‘un eski emektarı Johnson, Magic Leap’in üreticilere ve işletmelere hitap eden ve tamamen kurumsal segmente odaklanan bir şirket olarak köklerinden uzaklaşmasına yardımcı olmak için 2020’de şirket kurucusu Rony Abovitz’den saltanatı devraldı.

Magic Leap 2  İlk Detaylar

Johnson, CNBC’nin Power Lunch programında yeni yatırımını duyurmasının yanı sıra yeni AR gözlüğü hakkında daha fazla bilgi verdi.

Belki de en ilginç olanı, Magic Leap 2’nin daha kompakt ve rahat bir form faktörü sayesinde “tüm gün, her gün” kullanılabilecek bir cihaz olacağını söylemesi. Bu ilgi çekici, çünkü “bütün gün” olduğuna inanılırsa, AR gözlük orijinal Magic Leap gözlüğünün önemli ölçüde daha fazla pil ömrüne sahip olacağını gösterir.

ar gözlüğü, magic leap 2

Johnson ayrıca, AR gözlüğün ameliyathane gibi daha parlak ortamlarda daha pratik olması için yeni bir “bölümlü karartma” teknolojisi içereceğini de iddia etti. Nasıl çalıştığı hakkında ayrıntılı bilgi vermedi.

Johnson’a göre geliştirilmiş “renk doğruluğu”, “metin okunabilirliği” ve “görüntü kalitesi” ve “görüş alanını ikiye katlayacak” özelliklere sahip olacak. Bunu diyagonal görüş alanını ikiye katlamaktan daha az önemli olan ‘ alanı ikiye katlamak ‘ olarak düşünüyoruz, ancak yine de Magic Leap 2 görüş alanını HoloLens ile eşit hale getiren bir gelişme olacak gibi görünüyor.

 

Yorum yazın

TeknoVR