İşletmeler İçin En iyi 6 Vision Pro Uygulaması

600 uygulamayla piyasaya sürülen Apple Vision Pro, İşletmeler için en iyi Vision Pro uygulamaları arasından 6 taneyi sizler için seçtik.

6 dakika, Okuma Süresi

Apple Visiyon satışa çıkması ile birlikte yaklaşık 600 uygulama duyuruldu. İşletmeler için bunların arasından en iyi 6 Vision Pro uygulaması seçtik.

Apple Vision Pro nihayet geçen hafta ABD’deki müşterilerin kullanımına sunuldu. Sosyal medya ve teknoloji meraklıları, cihazla ilgili deneyimlerini şimdiden paylaşıyor ve bölgesel olarak sınırlı bir sürüme sahip olmasına rağmen dünya çapında hayal gücünü harekete geçiriyor.

Apple CEO’su Tim Cook geçtiğimiz günlerde Apple Vision Pro’nun “şimdiye kadar yaratılmış en gelişmiş tüketici elektroniği cihazı” olduğunu belirtti ve ABD’li müşterilerin 256 GB’lık modeli 3.499 dolara alabileceğini belirtti.

Ürünün yaklaşık 600 uygulaması var, iOS uygulamalarıyla platformlar arası uyumluluk sayesinde çok daha fazlası mevcut.

İşletmeler için en iyi Vision Pro uygulaması

Ancak Vision Pro, kuruluş ve üretkenlik dışındaki birden fazla kullanım durumunu eşleştirmeyi amaçlamaktadır. Ancak günümüzde müşteriler için pek çok işyeri seçeneği mevcut. Bunların arasından sizler için listelediğimiz en iyi Vision Pro uygulamaları.

Apple Vision Pro Zoom

Apple Vision Pro’daki Zoom, ne zaman ve nerede çalışırlarsa çalışsınlar veya nasıl iletişim kuruyor ve işbirliği yapıyor olursa olsun, ekip arkadaşlarının ve çalışanların bağlantıda kalmasını sağlamayı amaçlıyor.

Zoom Ürün Sorumlusu Smita Hashim, hizmetin, el ve yüz hareketleriyle tamamen animasyonlu dijital avatarlara sahip bir kullanıcının dijital ikizini oluşturmak için Apple’ın Persona sisteminden nasıl yararlandığını belirtiyor.

Apple Vision Pro Zoom uygulaması, uzaktaki ekipler için işbirliğine dayalı ve sürükleyici bir deneyim sunarak herkesin aynı odadaymış gibi hissetmesini sağlıyor. Bu sürükleyici alanların kurulumu kolaydır ve herhangi bir fiziksel ekipman gerektirmez. Ayrıca kullanıcılar bu alanların boyutunu kendi özel iş ihtiyaçlarına uyacak şekilde ayarlayabilir.

Zoom bundan sonra hizmeti desteklemeyi planlıyor ve yeni gözlüpe büyük bir güven duyuyor. Zoom, 2024 İlkbaharında hizmete, çalışanların RT3D modelleri üzerinden işbirliği yapmasına olanak tanıyan 3D nesne paylaşımı, çalışanların metin tabanlı mesajlarla kolayca iletişim kurmasını sağlayacak bir Ekip Sohbeti özelliği ve gerçek dünyadan sabitleme gibi yeni özellikler getirmeyi planlıyor.

Aralık 2023’te Zoom, Apple TV’ler için yeni bir video konferans hizmetini tanıttı. Özellikle Vision Pro modeli, Apple TV’den içerik akışı gerçekleştirebilecek; bu, Apple TV ile Zoom arasında gelecekteki işbirliklerinin önünü açarak iki hizmet ve donanım portföyünün ortak bir versiyonunun geliştirilmesine yol açabilecek.

i̇şletmeler i̇çin en iyi 6 vision pro uygulaması

Microsoft 365 ve Co-Pilot

Microsoft, Apple’ın XR pazarına çıkışı için kapsamlı Office 365 ve Co-Pilot yazılım çözümlerini piyasaya sürüyor. Vision Pro’yu benimseyenlerin ilk dalgası, entegre Co-Pilot özelliklerine sahip uzamsal bilgi işlem cihazında Microsoft Teams, Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote ve Loop’u kullanmaya başlayabilir.

Vision Pro, kullanıcıların Microsoft PowerPoint kullanarak ısmarlama sunum slaytları oluşturmasına olanak tanır ve aynı zamanda bir kalabalığa sunum yapma hissini simüle ederek sunumları sanal olarak pratik yapmalarına olanak tanır. Entegre Excel özellikleriyle kullanıcılar, Excel tabanlı verilerin 3 boyutlu temsillerini oluşturan yeni belgeler ve özel Vision Pro dosyaları oluşturabilir.

Teams’in Vision Pro sürümü, cihaz operatörlerinin mekansal bir bilgi işlem ortamında buluşmasına, sohbet etmesine, arama yapmasına, işbirliği yapmasına ve iş süreçleriyle etkileşime geçmesine olanak tanır. Teams for Vision Pro ayrıca, yüz izleme teknolojisine dayalı olarak bir operatörün avatarını oluşturan cihazın benzersiz Personas özelliğini de kullanıyor.

Vision Pro için CoPilot, kullanıcılara 365 içerik taslağı hazırlama, düzenleme, özetleme ve oluşturma konusunda yardımcı olur. Örneğin, kullanıcıların basit istemlere veya doğal dil komutlarına dayalı olarak PowerPoint sunumları oluşturmasına olanak tanıyor.

TeamViewer Real-Time Assistance

Lider dijital üretkenlik ve ön saflarda çalışan araçları sağlamada lider olan TeamViewer, aynı zamanda Apple’ın yeni cihazında uzamsal hesaplama aracını da piyasaya sürüyor. Bu hamle, TeamViewer’ın Uzamsal Destek hizmetini cihaza getirerek çalışanların 3D görselleştirmelerden ve gerçek zamanlı uzaktan yardımdan faydalanmalarını sağlayacak özellikler getiriyor.

TeamViewer Ürün Yönetimi ve Çözüm Teslimatından Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Brian Ballard şunları söyledi:

Uzaktan destek ve yardım TeamViewer’ın DNA’sının bir parçasıdır ve Apple Vision Pro ile müşterilerimize daha önce mümkün olmayan yeni bir doğruluk, görsel derinlik ve ayrıntı düzeyi sunuyoruz. Bu benzersiz sürükleyici yetenekler, masaüstü desteğinin çok ötesine geçer ve gerçek dünyadaki karmaşık nesnelerle uğraşan müşterilerin, sahadaki makinelere ve sistemlere bakım yapmalarına yardımcı olabilecek kritik bilgileri aktarmalarına yardımcı olur. Bu, daha hızlı tepki süresi ve daha az hatayla sonuçlanır.

Dahası Ballard, TeamViewer hizmetinin Vision Pro versiyonunun “sahadaki zorluklar ile uzaktan uzmanlık arasındaki boşluğu doldurarak iş gücü eksikliklerini ve kolay bilgi aktarımı ihtiyacını giderdiğini” belirtti.

Özellikle, hizmet zaten iPhone donanımını ve onunla birlikte gelen LiDAR Tarayıcı gibi ARKit’i kullanıyor, bu nedenle hizmeti Vision Pro ve kullanıcıları için hazırlıyor.

Vision Pro için Scope AR

Kurumsal AR çözümleri sağlayıcısı Scope AR, WorkLink kapsamlı üretkenlik çözümünü Apple Vision Pro’da piyasaya sürüyor ve çalışanlara eğitim ve üretim prosedürlerini yeniden tanımlamaları için araçlar sağlıyor.

Hizmet, uzay, savunma, havacılık, tıbbi cihaz ve Northrop Grumman, Johnson & gibi son kullanıcılar arasında ileri imalat endüstrilerinde dikkate değer bir kullanıma sahip olan Vision Pro veya diğer geleneksel mobil bilgi işlem cihazları aracılığıyla sahadaki çalışanlara hazır mekansal talimatlar sağlar. Johnson, Lockheed Martin, Honeywell ve Danaher.

Scope AR Kurucu Ortağı ve CEO’su Scott Montgomerie sözleri:

Apple Vision Pro’nun piyasaya sürülmesiyle, dünyanın her yerindeki kullanıcılar için kurumsal düzeyde üretkenlik ve öğrenmeyi hızlandırma fırsatını görüyoruz. Apple Vision Pro’nun lansmanına hazır olmak istediğimizi biliyorduk. Müşterilere ilham verecek yeni kullanım örneklerini görmek beni heyecanlandırıyor.

Vision Pro için Wildix

Tümleşik iletişim (UC) çözümleri sağlayıcısı Wildix , dijital işyeri çözümlerindeki uzmanlığını Apple’ın XR gözlüğüne taşıyor ve Vison Pro uzamsal bilgi işlem işletim sistemi içindeki toplantı, metin sohbeti ve telefon görüşmesi özelliklerine erişim için uzamsal araçlar dağıtıyor.

Wildix’in kapsamlı UC hizmeti aynı zamanda Vision Pro kullanıcılarının, dünyanın her yerinde bağlantı kurmak ve işbirliği yapmak isteyen kullanıcıların erişebileceği tam gelişmiş sanal toplantı odalarında şirketin benzersiz özelliklerine erişmesine olanak tanır.

Wildix’in Ürün Pazarlama Müdürü Elena Kornilova şunları söyledi.

İçindeki herkesi gördüğünüz bir odaya sanal olarak girebildiğinizi hayal edin.” Bu yeni kapsayıcı yaklaşımla Wildix, UC çözümlerinin daha ilgi çekici bir hibrit çalışma çözümü yaratma yeteneğini geliştirmeyi hedefliyor.

Wildex sürükleyici ürünü, şirket içi “İşbirliği” platformu ve en yeni “x-bees” satış platformu aracılığıyla dağıtılacak.

Vision Pro için STYLY

STYLY, AR/VR/MR içerik oluşturucularına çalışmalarını sergileme ve işbirliği yapma alanı sağlayan bulut tabanlı bir platformdur. Yıllar süren operasyonun ardından hizmet, Vision Pro kullanıcıları için kullanıma sunuluyor.

Uygulama, işletme firmasına göre “100.000”den fazla uluslararası içerik oluşturucunun moda, müzik, film ve pazarlama da dahil olmak üzere çeşitli kullanım durumları için hizmetten yararlandığını gören “Uzamsal Katman Platformu” olarak satılıyor.

STYLY, XR içerik oluşturucularına, birden fazla XR varlığını tam olarak gerçek dünyadaki konuma yerleştirme ve katmanlama araçları sağlayarak, yaratıcıların ve ziyaretçilerin, siteyi kapsamlı filtreler aracılığıyla deneyimlemek için bu katmanlar arasında geçiş yapmasına olanak tanır.

Yorum yazın

TeknoVR