I Expect You To Die 2 Oynanış Videosu – Bölüm 2 Zoraxis İle Durmaksızın Mücadele

Zoraxis İle Durmaksızın Mücadele devam ediyor, sırrı çözülemeyen bulmacalar ve tatile çıkmayı düşünen bir ajan

M. Cem TURKMEN
2 dakika, Okuma Süresi

I Expect You To Die 2 oynanış videosu serimizin ikinci bölümüne hoşgeldiniz. I Expect You To Die 2 ile ilgili tanıtım yazımızı aşağıda bulabilir ve birinci bölümden bize katılabilirsiniz. Bu yazımızda I Expect You To Die 2 oynanış videosunun ikinci bölümünde başımıza gelenlerden bahsedeceğiz.

Not: Spoiler Alert!

İlk bölümde önce Fabricator’ın süikast girişimini engellemiştik. Daha sonra maceramıza mükemmel bir uçak yolculuğu ile devam etmiştik taki çözülmesi gereken bulmacalar ve engellenmesi gereken ve uçağa çarpmasına çok az kalmış bir füze ile karşılaşana kadar. Mr. Bean edasıyla bir şekilde kurtulmayı başardığımız bu olaylar serisinin devamında yani bu bölümümüzde Fabricator isimli kötü karakterin yüz değiştirebilmeye yarayan maskesinin sırrını çözmeye ve mümkünse onu ele geçirmeye çalışıyoruz.

Öncelikle videoyu izlediğinizde siz de göreceksiniz ki bu bölüm diğer ikisine göre gayet zordu bu yüzden video sonuna kadar bitiremeyip adeta çıldırarak ajanlığı terk ettim. Umarı sizler için keyifli bir video olmuştur, iyi seyirler.

I Expect You To Die 2 Neler Vaadediyor?

Öncelikle oyunumuzun genel hikayesini ele alalım. IEYD 2 kontrol etmekte olduğumuz ajanımızın Zoraxis isimli kötü bir oluşum(yada karakter spoiler vermeyeceğim) karşısında verdiği mücadeleyi anlatıyor. Oyundaki amacımız hikaye dahilinde bulunduğumuz ortamdaki bulmacayı çözerek hikayede ilerlemek ama bölümler o kadar güzel tasarlanmış ki hem farklı çözümler mevcut hem de çoğunlukla bulmacaları çözerken eğleniyorsunuz.

Çoğunlukla diyorum çünkü bazı bölümler o kadar ince detaylar ile süslenmiş ki kendinizi hem gerçek hem de sanal oda içerisinde küçük sinir krizleri geçirirken bulabiliyorsunuz.

İlk oyunla karşılaştırıldığında görsel kalitede(her ne kadar arkadaşlarım bunu inkar etsede bence ikinci oyun daha güzel görünüyor) ve bölüm tasarım mantığı olarak seriyi gerçekten başka bir noktaya taşımış durumda. Fakat bunca güzel özelliğine rağmen bir zayıf noktası var o da genel kullanıcıya itap eden bir oyun gibi durmuyor olması.

Bu durumun sebebi olarak oyunun türünü verebilirim çünkü bulmacalar bırakın çocukları bir çok yetişkinin bile zorlanacağı bir hal alabiliyor.

Eğer siz de bizim gibi bulmacaları çözmekten keyif alıyorsanız I Expect You To Die 2‘yi kesinlikle denemenizi tavsiye ederiz ama bulmaca bana göre değil bana aksiyon lazım derseniz malesef bu oyun size hitap etmeyecektir.

You may also like

TeknoVR