HTC Vive Cosmos Ön İnceleme

HTC, ekranının “en net ekranı” olacağını söylüyor.

Bu yeni bilgi Cosmos web sitesi aracılığıyla duyuruldu. Bugünkü basın toplantısında HTC, Cosmos’un PC’ye bağlanan, içeriden izlenen bir olduğunu onayladı. Sizler için çok fazla detay ve özellik bilgisi verilmese de. CES 2019 sunum ve detayları ile toparladığımız bir  ön inceleme yazısı ile Cosmos özelliklerini bir araya getirmeye çalıştık.

Ön İnceleme

ekran özelliği için sitesinde verdiği bilgide “En net ekranlarımızı tanıtıyoruz. Minimal ekranlı kapı efektli tamamen yeni pikselli ekranlar, VR’de her ayrıntıyı canlı hale getiren kristal netliğinde grafikler sunar. ”

Ön İncelemesi

Site ayrıca kulaklığın ‘Gerçek RGB ekranları’ kullandığını onaylıyor. Diğer özellikler henüz paylaşılmıyor.

’un en iyi ihtimalle Vive Pro’nun 2160 × 1200 çözünürlüğüne bile sahip olabileceği gibi. Bu, yeni çıkan Vive Pro Eye özelliklerini taşıyacak gibi. Bunu düşünmek heyecan verici ama aynı zamanda şunu da sormamak elde değil: bu şeyin maliyeti ne kadar olacak?

Site ayrıca Cosmos’un özelleştirilebilen “modüler” bir gözlük olduğunun da altını çiziyor. Sunum sırasında, HTC Cosmos’un sadece PC ile değil daha fazla farklı donanım ile çalışmasını istediğini belirtti. Bu, kiti diğer teknolojiyle uyumlu hale getirmek için yükseltmeler alabileceğimiz anlamına gelebilir mi?

CES 2019 sunumundan sonra yayınlanan resmi bir basın bülteni ile bir kaç detay daha verildi. Yani geliştirici kitleri ‘2019’un başlarında’ sunulacak. Tüketici sürümüyle ilgili ayrıntılar bu yıl gelecek. HTC’nin son birkaç yılına bakılırsa, bir sonraki güncellememizin Mart 2019 Oyun Geliştirici Konferansı ve Mobil Dünya Kongresi etkinliklerinde gelmesi ihtimali yüksek.

Vive’in özellikle Oculus Quest hamlesinden sonra (Oculus Quest incelemesi ve Özellikleri) nasıl bir hamlede bulunacağı veya nasıl bir yol izleyeceğini merakla bekliyorduk. Her ne kadar Kasım aylarında kulağımıza gelmiş olsa da resmi olarak bir bilgi yoktu. Bu beklentinin sonunda bir hüsranla karşılaşılabilirdi.

Neyseki CES 2019 ile birlikte Vive’in doğru ve güzel bir hamle attığını gördük. hakkında daha detaylı teknik bilgiler yayınlandıktan sonra sizler için incelemesi yazısı ile daha detaylı bir inceleme yapacağız.

Benzer İçerikler

Vive Cosmos’un Mevcut Resmi Vive Kablosuz Adaptörünü Destekleyeceğini Doğruladı

Mina

HTC Oyunculara Neden Vive Pro’yu Sattı, Pro Eye Neden Yerini Alamayacak

Okan KEMER

Yeni Qualcomm Protatip VR Gözlüğü Vive Cosmos’un Teknik Özelliklerine İpucu Verebilir

Sibel UNAL

HTC Vive Cosmos: HTC’nin Yeni Gözlüğü Hakkında Bildiğimiz Her Şey

İsa KAYA

CES 2019: Sanal Gerçeklik Teknolojisi Bu Hafta Öne Çıkan Başlıklar

Bilal TEMIZ

CES 2019: HTC Vive’ın İç-Dış İzlemeli Yeni VR Gözlüğü Vive Cosmos İle Tanışın

Mina
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments