HP Reverb G2 Güncellendi İşte Yeni Özellikleri

1 dakika, Okuma Süresi

HP, denetleyici izleme, göz rahatlığı ve AMD uyumluluğuyla ilgili iyileştirmeler yapılan HP Reverb G2 gözlüğünün güncellenmiş sürümünü ABD’de piyasaya sürdüğünü duyurdu. Gözlükteki iyileştirmelerin yanı sıra, Windows 11’deki Karma Gerçeklik Portalı yazılımında yapılan değişiklikler, SteamVR kullanıcılarının deneyimini kolaylaştırmayı ve performansı iyileştirmeyi amaçlıyor.

HP geçen yılın sonlarında Reverb G2‘yi piyasaya sürdüğünde, önceki sürüme göre büyük bir yükseltme yaptı. İncelememizde, gözlüğün gelişmiş görüntü netliğini, ergonomisini ve sesi sevildi, ancak denetleyici izleme kapsamı (geliştirilmiş ancak yine de eşit düzeyde değil) veya göz rölyef ayarının olmaması konusunda çok eleştiri almıştı.

HP Reverb G2 Güncellendi Yeni Özellikleri

reverb 2 frontfacing.0

Kontrolör Takibi

Kontrolör takibi için şirket, Reverb G2’nin kameralarını dikey kapsama alanını %30 arttırarak, özellikle de “belin üstündeki ve altındaki kör noktaları görecek” şekilde ayarladığını söylüyor. Şirket, bunun yalnızca yazılımdan ziyade bir donanım değişikliği olduğunu doğrulamasına rağmen, kameralarda tam olarak neyin değiştiğine (açı, görüş alanı, vb.) dair fazla ayrıntıya sahip değiliz.

Görüş Alanı

Göz rahatlığına gelince, güncellenmiş Reverb G2, çıkarılabilir ara parçalı yeni bir yüz pedi içerecek. Ara parça takılıyken göz rölyefi 15 mm’ye ayarlanır (orijinal Reverb G2 ile aynı), ancak çıkarıldığında göz rölyefi 9 mm’ye düşürülür, bu da daha fazla kullanıcının maksimum görüş alanına ulaşmasına yardımcı olacak.

Yorum yazın

TeknoVR