Gorilla Tag 26 Milyon Dolarlık Gelir Bildirdi

2 dakika, Okuma Süresi

Gorilla Tag şüphesiz hit oyunlardan biri. Primat merkezli hareket tarzı ve bulaşıcı oyun, Meta’nın sahip olduğu ritim oyunu Beat Saber’ı bile geride bırakarak, Quest Store’da en çok puan alan oyun olarak onu en üst sıraya getirdi. Şimdi, Quest’in en popüler oyununun arkasındaki bağımsız ekip, Gorilla Tag ile 26 milyon doların üzerinde gelir elde ettiklerini açıkladı.

VentureBeat’e konuşan geliştirici Another Axiom, goril temalı oyununun uygulama içi satın alımlardan 26 milyon dolar kazandığını ve aynı zamanda daha önce paylaşılan oyuncu sayılarından daha fazla oyuncu sayısına ulaştığını bildirdi.

İlk olarak Mart 2021’de App Lab’de piyasaya sürülen ve daha sonra geçtiğimiz Aralık ayında resmi Quest Store’da piyasaya sürülen ücretsiz oyunun arkasındaki geliştiriciler, şu anda 2,3 milyonluk en yüksek aylık aktif kullanıcı sayısına ulaştığını söyledi. Meta’nın genelde en çok kullanıcı sayısını gördüğü Noel’de 760.000’den fazla kullanıcı Gorilla Tag oynadı.

Oyun Quest’te ücretsiz, ancak PC VR gözlükleri için ücretli bir Steam Erken Erişim sürümü de mevcut ve oyun içi para birimi olan parlak taşlarla eşit değerde gelen 20 dolar.

Uygulama içi satın almalarda şapkalar, gözlükler gibi çeşitli kozmetik öğeler ve Noel Baba sakalları ve baston şekerler gibi mevsimlik ürünler yer aldığından, Gorilla Tag’ın para kazanma stratejisi burada yatıyor.

En İyi ve En Beğenilen 20 Oculus Quest Oyunları listemizden diğer oyunları görebilirsiniz.

Yorum yazın

TeknoVR