Facebook, Metaverse Ekibi İçin AB Genelinde 10.000 Kişi İşe Alacak

1 dakika, Okuma Süresi

Facebook Metaverse ekibi için, önümüzdeki beş yıl içinde Avrupa Birliği genelinde 10.000 kişiyi Metaverse üzerinde çalışmak için işe almayı planladığını duyurdu. Metaverse, insanların kendilerinin dijital kimlikleri olacak 3D avatarlarıyla buluşabilecekleri ve başkalarıyla etkileşime girebilecekleri sanal bir çevrimiçi ortamı tanımlamak için kullanılan geniş bir terimdir.

Sosyal ağ devi, Global İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Nick Clegg ve Merkez Ürünler Başkan Yardımcısı Javier Olivan tarafından yazılan yeni bir blog gönderisinde duyurdu. Facebook’un metaverse yorumunun tam olarak ne olacağı hakkında yeni ayrıntılar açıklanmadı, ancak şirket, işe alım için “doğru insanları ve doğru pazarları bulmak” için hükümetlerle birlikte çalışacağını söyledi.

Facebook’un Metaverse Ekibi Genişliyor

Şu anda Facebook, Oculus Quest platformunda bu tür birkaç deneyim bulunmakta. Ağustos ayında, VR ve VR olmayan kullanıcıların işbirliği yapması için sanal ofislerde buluşmasına olanak tanıyan Horizon Workrooms‘u başlattı. Artık kullanıcılar başkalarıyla kendi VR deneyimlerini yapabilecekler, yakın zamanda yeniden markalaştırılan Horizon Worlds’ün çalışmaları da devam ediyor ve sürekli geliştiriliyor.

Temmuz ayında Facebook, bir “Metaverse ürün grubu” kurduğunu duyurdu. Bunun tam olarak burada ne anlama geldiği konusunda spekülasyonlar bulunmakta. Aynı zamanda CEO Mark Zuckerberg, Facebook’un önümüzdeki beş yıl içinde bir “metaverse şirketi” olacağını söyledi.

Blog yazısında “Hiçbir şirket metaverse deposuna sahip olmayacak ve işletmeyecek” diyor. “İnternet gibi, temel özelliği açıklığı ve birlikte çalışabilirliği olacaktır. Bunu hayata geçirmek, şirketler, geliştiriciler, yaratıcılar ve politikacılar arasında işbirliği gerektirecektir.”

Önümüzdeki hafta Facebook, VR ve AR teknolojileri için yıllık Connect geliştirici konferansına ev sahipliği yapacak. Fuarda şirketin duyurularıyla ilgili son haberleri sizler ile paylaşacağız.

Yorum yazın

TeknoVR