En İyi PSVR Oyunları 2019

PSVR Oyunları listesi için çok sayıda belirgin seçenek var. PSVR aynı zamanda bir çok gizli cevher barındırıyor. En iyi PSVR oyunları 2019 listesinde bunlara yer vereceğiz

10 dakika, Okuma Süresi

En iyi PSVR oyunları 2019 listesi. Sony’nin PSVR gözlüğü, VR için ne kadar iddalı olduğunu kanıtladı. Teknik olarak bir çok konuda Oculus Rift ve HTC Vive ile yarışamasa da, PlayStation PS4 tabanlı cihazı için bir PlayStation VR oyunları serisi oluşturmak adına 20+ yıllık endüstri deneyiminden yararlandı. VR’nin en iyi oyunlarının çoğunluğuna ev sahipliği yapmış olacak. Tabi bunun yanında PSVR tartışmasız en çok ve kolay ulaşılabilen VR gözlük.

Bizde sizler için en iyi PSVR oyunları listesini hazırlarken özellikle, PS4 sanal gerçeklik gözlüğü oyunları, PS4 VR oyunları, PlayStation VR oyunları gibi bize gelen sorulara cevap olarak bir liste hazırlamak istedik.

PSVR Oyunları listesi için çok sayıda belirgin seçenek var. PSVR aynı zamanda bir çok gizli cevher barındırıyor. En iyi PSVR oyunları 2019 listesinde bunlara yer vereceğiz. Hafta içinde her gün 5 oyun ekleyerek en iyi 25 PSVR oyununu listesini oluşturacağız.

En İyi PSVR Oyunları 2019

25. Borderlands 2 VR

Borderlands 2’nin devasa dünyası, bolca görev ve derin yağma sistemi ile PSVR oyuncuları için oldukça iyi. Şöhret ve servet bulma umuduyla yabancı bir dünyaya adım attığınız bir oyundur. Tabii ki, öldürmek için ölümcül canavarlar ve karakterlerle tanışıyorsunuz.

Oyun tamamı ile VR için sıfırdan geliştirilmedi. Gearbox bunun yerine oyunu VR’ye uyacak şekilde yeniden tasarladı. Bu, zamanı yavaşlatan ve gerçekten acı çekmenizi sağlayan BAMF sistemini içeriyor. Bunu çift-perdeleme Hareketli kontrol üniteleri ile hedefleyerek kendinizi gerçek bir insansı gibi hissetmenizi sağlayabilir.

24. Thumper

Muhtemelen VR’de, Thumper kadar sürükleyici, korku ve heyecanı bir arada yaşatacak başka bir oyun yoktur. Bir rota üzerinde hızlı bir şekilde giderken hasarı önlemek için kenarlara doğru yönlendirirsiniz. Oyun titreşim ve müziği ile birlikte görselleri size esrarengiz bir korku yaşatacak.

Hipnotik tarzda çok fazla uygulama bulamazsınız. Müzik ritmi yavaşça ilerledikçe ve müzik yavaşça yükseldikçe, bir davulun ani atışı kalbinizin sıçramasına neden olabilir ve sinirleriniz parçalanmaya başlar. Bunun gibi bir şey yok.

23. Dirt Rally

Her şeye rağmen Codemasters, Dirt Rally’i PSVR’ye taşımayı çok iyi bir şekilde yaptı. Bu en sevilen VR yarış oyunlarından biri. Rally gözlükteki VR deneyimini tam olarak sunuyor.

Bu, yüksek hızlı, inişli çıkışlı yarışmaya hazır ve bekleyen bol miktarda içeriğin olduğu anlamına geliyor. Dirt Rally’yi gerçekten ayıran deneyimin ne kadar iyi ayarlandığıdır. Kimse Codemasters gibi yarışların nasıl yapıldığını bilmiyor. Burada sergilenen mekanik hassasiyet ve içerik derinliği harika. Diğer yarış simulasyonları daha büyük ve daha gerçekçi deneyimler sunabilir, ancak hiçbiri Dirt Rally gibi oynamak kadar eğlenceli değildir.

22. Arizona Sunshine

Bazı garip sebeplerden dolayı, insanlık zombi kıyametine kesinlikle takıntılı görünüyor. Bu her zamanki gibi VR zombi oyunu anlamına geliyor. Arizona Sunshine şu anda piyasadaki en iyi zombi oyunu. Bu, sıcak ve uçsuz bir çöle doğru yürüdüğünüz, karşınıza çıkan zombi ordularıyla savaştığınız tam bir sürüm bir oyun sunuyor.

Birçoğu için Arizona, VR’deki FPS paketinin tamamını temsil eder. Oyun çok uzundur ve kaçınılmaz ordu modu iş dünyasında en iyilerden birini içerir. Zombi katliamı rüyasının tam bir örneği diyebiliriz.

21. Deracine

Size Dark Souls ve Bloodborne’u getiren takım olan Software tarafından geliştirildi. Yine de çivi kadar sert olan oyunculara meydan okumak yerine, bu farklı bir şey. İnanılmaz derecede arkaik bir atmosfere ve bazı insanları uzaklaştırabilecek şekilde garip bir hikayeye sahip. Ama doğaüstü bir bükülme ile bu sizin için olabilir.

Hikaye odaklı bu deneyim sizi küçük bir grup çocuğa ev sahipliği yapan yatılı bir okulda bir ziyafet ortamında başlatıyor. Çocuklarla oyun oynarken olaylar yavaş yavaş başlıyor. Fakat Deracine’in en güzel anları, oyunun can sıkıcı olmaya başladığı ikinci yarıda başlıyor.

20. Creed: Rise to Glory

Şu anki VR sistemleri arasında VR spor oyunları arasında Creed: Rise to Glory, bir VR Boks oyunu olarak inkar edilemez bir şekilde lider, bu türe en iyi giriş  yapan oyun oldu. Geliştirici Survios, sadece boks şampiyonu olmanız için VR sürümünden faydalandı.

Creed, Survios’un “Phantom Melee” sistemi olarak adlandırdığı ve pek çok VR boks oyununun uğraştığı garip istenmeyen sorunlarıyla başa çıkmak için tasarlanan sistemi kullanıyor. Yorgunluğu simüle eder ve karakterinize kısıtlamalar getirerek sizin adaletli ve strateji yapabileceğiniz bir maç yapmaya zorlar. Bu, herkes için heyecan verici bir çok oyunculu, eğlenceli maçlar yapmanızı sağlıyor. Creed ile ilgili söyleyebileceğimiz en iyi şey, filmin hikayesine ve karakterlerine sadık kalması ve size bunu yaşatması.

19. Statik

Piyasaya sürüldükten yıllar sonra bile hala bize kendini oynatmayı başaran bir oyun. Zihinsel olarak gizemli öyküsünden güç alan bir oyun. Bu PSVR’nin en yaratıcı oyunlarından biri ve oyuncunun DualShock 4’ünü bir dizi yapbozla bağlanmış olarak hayal edin.

Statik hakkında söyleyeceğimiz en iyi şey fantastik bulmacalar ile süslenmiş olması.

18. Transpose

Transpose, kendi eylemlerinizi kaydettiğiniz, yankı olarak sakladığınız ve ardından bir dizi zorluğu çözmek için geçmişinizle birlikte çalıştığınız zihin bükme oyunudur.

Oyunun eterik dünyasına girerken, yerçekimine meydan okurken ve temel mekaniği zekice aydınlatıcı yollarla değiştiren yeni konseptlere adım adım girdiğinizde Portal’a sık sık hatırlatacak size. Bu, daha önce bir ekrana bakarak oynadığınız ve edindiğiniz deneyimlerden çok farklı bir oyun deneyimini sunarak, göründüğü platform için bariz bir şekilde yapılmış olduğunu hissettiren bir VR oyununa örnektir.

17. Bow to Blood

2018 ortasında yayınlandığında Bow to Blood’a fazla dikkat etmemiştik. Şaşırtıcı derecede derin olan bu oyun fantastik uzay mekikleri ile çarpışmasını oldukça hoş bir sürpriz haline getirdi. Yarışanların görevleri tamamlamaları gereken mücadeleler kazanıp, ardından mevcut kazandıkları puanlar ile birbirlerini oylama ile görevlendiriliyorsunuz.

Bow to Blood’un eğlenceli mekik savaşı içeren çeşitli modları, buna göz atmanız için yeterli nedendir, ancak gerçek yıldız olan karmaşık ilişki sistemidir. Sadece sizin için oy vermesini sağlayacak ama aynı zamanda sizi seven ve oylayan insanlar ile çetin bir savaşın içinde kendinizi bulabileceksiniz. İttifaklar kurabilir. Bunu, saatlerce süren içeriği ile dinamik, öngörülemeyen ilişkiler noktasına getirebilirsiniz.

16. Downward Spiral: Horus Station

Rift, Lone Echo’ya sahip olabilir, ancak Downward Spiral’ın metodik uzay atmosferi, PSVR oyuncularının kendilerine hitap etmek için mükemmel bir sıfır yerçekimi macerasına sahip oldukları anlamına geliyor. Bu gizemli bir gezegenin etrafında dönen ve görünüşte terkedilmiş bir uzay istasyonunun kalıntılarını keşfettiğiniz ve burada daha önce nelerin yaşandığını öğrenmeniz gereken atmosferik bir VR Macera oyunu.

Downward Spiral’in sıfır yerçekimi ve oyuncuların duvarların arkasına geçmelerine izin vermek ve ardından bir elinizi dışarı çıkarmak gibi yenilikçi yöntemlerle kullanıldı. Daha da iyisi, oyunu bir arkadaşınızla birlikte oynamak istiyorsanız tam bir co-op desteği sunuyor ve oldukça eğlenceli çok oyunculu modu da var.

15. Farpoint

Farpoint’i nispeten basit bir birinci şahıs nişancı (first-person shooter) oyunu gibi görünse de bunu aslında etkileyici bir deneyime yükseltecek olan. Harika tüfek şeklindeki denetleyicisi olabilir. Farpoint’te, yabancı bir gezegende, örümcek düşmanların ordularına doğru ilerlediğiniz bir macera sunuyor.

Evet, örümcek düşmanları. Küçük bir Starship Troopers, ancak Colonial Marines tarzı yoğun bir ateş hattı olan savaşlar için gerçek bir heyecan var. Şaşırtıcı bir şekilde, Farpoint’in oldukça etkileyici bir hikayesi var. Bu, geliştirici Impulse Gear için umut verici bir başlangıç oldu, ilerleyen dönemler de daha iyi oyunlar beklediğimiz bir geliştirici.

14. Rec Room

Çoğu sosyal VR platformu oyun moduna çok fazla sahip değildir, ancak Rec Room, yalnızca sanal avatarlarla tanışmak ve sohbet etmek yerine arkadaşlarınızla paylaşacağınız eğlenceli etkinlikleri ile bu listedeki yerini alıyor. Gravity’nin muazzam servisi ile çok fazla sayıdaki çok oyunculu oyunlar ile çok nadir uygulama içinde yapacak işleriniz tükeneceği anlamına gelen sağlam bir içerik paketi sunar.

Bu uygulama tamamı ile ücretsizdir. Dünyanızı istediğiniz gibi dekore edebilirsiniz. İsterseniz birinci sınıf kozmetik ürünlerle dekore edebilirsiniz, ancak bazı mükemmel kooperatif arayış seviyeleri ve hatta savaş royale türüne ışık tutabilecek iyi tasarlanmış mini oyunların hepsi ücretsizdir. Diğer tüm VR gözlük platformlar arası desteğe ek olarak, Rec Room yalnızca VR endüstrisi büyüdükçe gelişecek şekilde ayarlandı. Önümüzdeki yıllarda, Rec Room, VR’nin en büyük ve en tanınmış uygulaması haline geldiğinde şaşırmayın.

13. Rez Infinite

Rez Infinite’in VR ile Rez’in büyüleyici manzaraları ve sesleri ile dolu olan orijinal oyununun tamamını burada sunuyor ve sizi gerçeküstü zevklerin yapay denizinde boğuyor.

Sonsuz, deneyimi tamamen yeni bir düzeye yükselten serbest dolaşımdaki bir dizi seviye olan Alan X ile bir adım daha ileri gidiyor. PSVR’nin piyasaya sürülmesiyle bu, platformda sahip olabileceğiniz en güçlü deneyimlerden biriydi; parlak ışıkların ve ses harikasının görsel bir şöleni. Hala bugün VR’da geçirebileceğiniz en can alıcı anlardan biri.

12. The Exorcist: Legion VR

Temel olarak, bu listeyi geliştiren Wolf and Wood’un diğer VR korku oyunu. Exorcist VR, her biri oyuncuya farklı vakalar sunan beş bölümden oluşan bu oyun şu anda en korkunç VR oyunu. En önemlisi, bunun nedeni, yalnızca yüzünüze sıçrayan korkulardan oluşan bir koleksiyon olmamasıdır.

Exorcist VR, akıl sağlığınızı bükmek ve sizi tahmin etmeye devam etmek için platformu nasıl akıllıca ve ürpertici bir şekilde kullanacağını biliyor. Bu, yalnızca bizim için en cesur olacağımız listedeki kayıtlardan biri ancak kendinizi bu insanlardan biri olarak sayarsanız, bunu kaçırmamalısınız.

11. Tetris Effect

Evet, bu gerçekten VR’deki Tetris. Asla bitmeyen bir dizi düşen bloğu bir araya getirerek çizgileri temizlemeniz gerekir, oyuna devam ettikçe puanları yükseltirsiniz. Bunların hiçbiri şaşırtıcı klasiklerin bu son yinelemesinde değişmedi. Ancak, kulaklığı taktığınızda bunun gerçekten güçlü bir deneyim olduğunu söylediğimizde bize inanın.

Tetris Etkisi, her biri VR’de şaşırtmak için kendi hipnotik güzelliğini bulmayı başaran, kendi temalarıyla 30’dan fazla seviye sunuyor.

10. A Fisherman’s Tale – A Fisherman’s Tale İncelemesi

A Fisherman’s Tale, PSVR’deki favori oyunlarımızdan biri olmak için meydan okuyor. Bu son derece sevimli küçük bilinmezde, bir deniz fenerinde yaşayan bir kukla balıkçı olarak oynuyorsunuz. Sınırlarınızın ortasında aynı deniz fenerinin bir modeli yer alıyor. Tavandan kalktığınızda, hareketlerinizi taklit ettiğiniz daha küçük bir sürümle birlikte mükemmel bir kopya bulacaksınız. Pencerenin dışına bakın ve tabii ki odanın daha büyük bir versiyonunu ve kendinizi çevreleyen bir alanda bulacaksınız.

Bu, platform için heyecanınızı tazeleyen bazı VR bulmacalarını bulacaksınız.

9. The Persistence

Firesprite’ın VR lansmanı ile titiz bir korku oyunu duyurdu. İçinde gizlice girmeniz gereken korkunç düşmanlarla dolu bir uzay gemisi oluşturmak için prosedürel nesli kullanır.

8. Moss

Moss, üçüncü şahıs VR deneyimlerinin iş yapmayacağını düşünenler için şu anda platformdaki en iyi mutlak içeriği elde edebileceğini kanıtlayan bir avuç 2018 oyundan biridir. Quill adlı sevimli küçük fareyi, diorama boyutlarında, bulmaca çözme ve kılıç ile dövüşler için korkutucu yaratıklara yönlendiriyorsun.

Mekanik olarak rafine edilmiş olsa da, Moss’un şöhreti gerçek iddiası, macera boyunca Quill ile kurduğunuz bağdır. Küçük kahramana daha büyük bir eş olarak oynayarak, engellerin üstesinden gelmek için birlikte çalışırken gerçekten onunla bağlantı kurmaya başlarsınız.

7. Beat Saber

Bu ritim odaklı bir VR oyun, ilk başta çok saçma gelebilir ama bir kere oynamaya başladığınızda aslında işin o kadar kolay olmadığını ve neden bu oyunun bu kadar hit olduğunu anlayacaksınız. Oyun içinde farklı modlar ile arkadaşlarınız ile yarışabilir ve istediğiniz bir müziğin  eşliğinde kendinizi bu gizemli sürece kaptırabilirsiniz.

Oyunda farklı eğlenceli modlar bulunmakta, arkadaşlarınız ile eğlenceli mücadelelere girebileceğiniz gibi solo olarak da eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken müzik ritmi ile karşınızdan gelen mavi ve kırmızı kutuları ok yönünde elinizdeki ışın kılıçları ile kesmek. Kendinizi müziğin ritmine bırakın.

6. Skyrim VR – Skyrim VR İncelemesi

Yüzlerce saat içerikli, istediğiniz karakteri yapma konusunda tam bir özerklik ve keşfedilecek dev bir dünya ile Skyrim VR, her maceracının hayallerini gerçekleştirmeye geldiğimiz en yakın şeydir.

Bunun bir PSVR oyununda görmüş olduğumuz en iyi Move entegrasyonuna sahip olduğunu ve bu kadar talep edilmeyen parmak izleri olmadan mümkün olan en doğal hareketlere bizi yaklaştırdığını söylemeye gerek yok.

[related-post id=”10602″]

PS4 Sanal Gerçeklik Gözlüğü Oyunları

Sizler için en iyi PSVR oyunları listesini hazırlarken özellikle, PS4 sanal gerçeklik gözlüğü oyunları, PS4 VR oyunları, PlayStation VR oyunları gibi bize gelen sorulara cevap olarak bir liste hazırlamak istedik.

En İyi PSVR Oyunları 2019, PlayStation VR oyunları

Yorum yazın

TeknoVR