EA Sports WRC 4. Lansman ile Birlikte PC VR Desteği Alıyor

1 dakika, Okuma Süresi

Codemasters, EA Sports WRC oyunun 4. Sezon içerik güncellemesinin 9 Nisan’da oyunculara sunulacağını duyurdu, ancak stüdyonun söylediğine göre oyunun VR’deki ralli arabalarına atlamak için biraz daha beklememiz gerekecek. Nisan sonuna doğru PC sürümüne ücretsiz bir VR güncellemesi gelecek.

Stüdyo bir blog yazısında şöyle diyor: “Codemasters’daki geliştirme ekibi, VR uygulaması konusunda size küçük bir teaser gösterebilecek kadar ilerleme kaydetti ve ayrıca yayınlanma tarihi olarak Nisan ayının sonunu hedefliyoruz”

Henüz kesin bir çıkış tarihi yok, ancak sizi bilgilendireceğiz. Codemasters’ın yaklaşan VR modu için yayınladığı tanıtım videosunu da içeren orijinal makale aşağıda yer almaktadır.

Oyun, 3 Kasım’da PS 5, Xbox Series X|S ve EA App, Epic Store ve Steam aracılığıyla PC dahil olmak üzere birden fazla platforma çıkacak ancak VR desteği mevcut değil Lansman günü özelliği olması planlanmadı.

VR modunun PC’ye ne zaman geleceği kesin değil ancak kesin olan şey, PSVR 2’ye gelmeyeceği.

WRC’nin Steam sayfasında şunlar yazıyor:

“PC’ye özel. Rallideki saf adrenalini sürücü koltuğundan hissedin. Lansmandan sonra geliyor.”

Stüdyo ayrıca, Builder modunun eklenmesi sayesinde hayalinizdeki ralli arabasını tasarlama ve kullanma becerisinin bir kısmını gösteren oyunun ilk tanıtım fragmanını da yayınladı.

Codemasters , WRC’nin  aynı zamanda “Anlar modunda gerçek dünyanın öne çıkan anları ve nostaljik geri dönüşlerin yanı sıra son olaylarla yarışmanıza ve bunların üstesinden gelmenize veya mükemmel koşunun peşinde toprak, kar ve asfalt üzerinde unsurlarla savaşmanıza” olanak tanıdığını söylüyor  .

Aşağıdaki fragmana göz atın:

TeknoVR