Elden Ring VR Modu Resmi Kaynaktan Olmasada Bizlerle

2 dakika, Okuma Süresi

Artık Elden Ring VR Modu ile Elden Ring içinde gizlenen sayısız eldritch dehşetiyle yüz yüze gelme fırsatımız var. VR modlama topluluğunun en tanınmış isimlerinden biri olan Luke Ross, oyunun PC versiyonu için Elden Ring VR modunu yayınladı.

Güncelleme (14 Mayıs 2022): Luke Ross'un Elden Ring VR modu artık mevcut. Diğer modları gibi, moda erişmek için Patreon sayfasının bir üyesi olmanız gerekir (aylık 10 ABD dolarıdır).

Bu, modun erken bir versiyonudur ve anladığımız kadarıyla çalışma devam etmektedir. Şimdilik sadece kontrolörle oynamayı destekliyor, ancak size tam bir 6DOF deneyimi, birinci şahıs ve üçüncü şahıs görünümleri arasında geçiş yapma, zamanı yavaşlatma ve hatta düşman aggrosunu kapatma, böylece topraklarda olma korkusu olmadan dolaşabilmenizi sağlıyor. 

Elden Ring VR Mod

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca Ross, GTA V, Red Dead Redemption 2 ve Mafia II, Horizon Zero Dawn ve Cyberpunk 2077 dahil olmak üzere bir dizi VR olmayan oyuna VR desteği getirmek için çalıştı. Şimdi, Elden Ring’in gücünü açığa çıkarmanızı ve uğursuz Lands Between’de bir Elden Lord olmanızı öneren hit fantezi aksiyon RPG’sinin zamanı geldi.

Ross, YouTube kanallarında Elden Ring VR modunun bir önizlemesini yayınladı ve bu, şu an için oyuncunun hareket kontrolörleri tarafından izlenmeyen, sürükleyici birinci şahıs keşif ve yakın dövüş ağırlıklı dövüşü gösteriyor. Ve evet: oyundaki ilk düşman bu.

Ross, GERÇEK VR Patreon’da Elden Ring VR modunun “muhtemelen bir süredir devam eden bir çalışma olacağını” söyledi. Ross, ilk oynanabilir versiyonun “önümüzdeki haftanın sonuna kadar” gelmesi gerektiğini söylüyor. Ek olarak Ross, kullanıcıları “VR bacaklarınızı forma sokmaları” konusunda uyarıyor, çünkü gerçekten test edilecekler.

Ross ayrıca düz ekranda gördüğümüzbazı animasyonların direkt olarak VR’a yansıtılamayacağını söylüyor ve buna örnek olarka sürekli takla atma mekaniğini gösteriyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Ross şunları söylüyor;

“Savaş hareketleri gibi diğer komut dosyası animasyonlarını oynatırken veya gerçekleştirirken, kamera karakterin kafasını takip eder (böylece konumu değişir), ancak kafanızın gerçek hayatta ne yaptığına göre doğru şekilde yönlendirilir. Böylece ufuk düz kalacak ve dünya her zaman istikrarlı görünecek.”

Bunun genel oynanabilirliği nasıl etkileyeceğinden emin değil, ancak çok önemli olmayabilir. Dünyanın tarif edilemez canavarlarıyla yüz yüze gelebilmek ve oyunun son derece ayrıntılı zindanlarına ve açık dünya ortamlarına hayran kalabilmek, hangi yönden bakarsanız bakın kesinlikle ufuk açıcı bir deneyim olacak.

Luke Ross’u takip etmek istiyorsanız, Patreon sayfalarında ve Twitter‘da yayınlanan güncellemelere göz atabilirsiniz. Orada üye olmak için kaydolabilecek ve Ross’un yarattığı bu ve tüm geçmiş modlara erişebileceksiniz.

Yorum yazın

TeknoVR