Dapeng VR Bu Yeni Ortaklık İle VR Donanım ve VR Oyun Alanında Büyük Oynuyor.

Dapeng VR yeni ürünleri 15 mükemmel oyun başlığını birbirine bağladı ve Xigu (FXG) ile stratejik bir işbirliği anlaşması yaptı

3 dakika, Okuma Süresi

Dapeng VR, yeni VR içerikler için yeni ortaklıklar kuruyor. VR endüstrisinin gelişimi, yalnızca donanım ürünlerinin sürekli teknolojik yeniliğine değil, aynı zamanda güçlü bir içerik ekosisteminin sürekli entegrasyonuna da bağlı.

2022’de ilk yeni ürünün piyasaya sürülmesinin arifesinde, DaPeng VR (DPVR), FXG ile stratejik bir işbirliğini duyurdu. İki taraf, kullanıcılar için daha uygun, daha zengin ve daha özgür bir VR içerik etkileşimli ekosistem oluşturmak için kendi teknolojilerine ve kaynak avantajlarına güvenecek ve “Metaverse” ile ilgili daha fazla işbirliği modelini aktif  edecekler. İçerik ekolojisinin erdemli döngüsü sayesinde VR platformunun, donanımının ve içeriğinin ortak büyümesi gerçekleştirilecek.

1652682205734%e5%9b%be%e7%89%871 e1652701035458

Dapeng VR’nin yaklaşmakta olan yeni ürününün, içten dışa konumlandırma yöntemini benimseyen 6DoF “oyun düzeyinde” bir VR ürünü olduğu bildiriliyor. Baz istasyonu konumlandırmasına dayanan geleneksel VR ürünleriyle karşılaştırıldığında, bariz avantajları var. Kullanıcılar sanal dünyaya hızla girmek için artık karmaşık program kurulumuna ve sürücülere ihtiyaç duymuyor ve alan kullanımıyla ilgili VR ekipmanı gereksinimleri de büyük ölçüde azaltılıyor.

“Oyun sınıfı” VR gözlüklerinin tanımı, VR oyun severlerin çoğuna olumlu bir sinyal verdi. Dapeng VR 7 yıllık derin bir teknik birikime sahip, yeni ürünün oyun deneyimi açısından herkesi hayal kırıklığına uğratmayacağına inanıyoruz.

Hangzhou Xigu Video Technology Co., Ltd. (FXG) bir VR yazılım teknoloji şirketi. Faaliyet alanları VR kamera araştırma ve geliştirme, film ve televizyon içeriği üretimi ve VR içerik ajansı operasyonlarını kapsamaktadır. Xigu, kullanıcılara ürün çekiminden içerik post prodüksiyonuna ve oynatmaya kadar tümleşik süreç hizmetleri sağlayabilen dünyanın önde gelen 16K VR kamera teknolojisine ve 8K çok kameralı VR canlı yayın sistemi teknik çözümlerine sahiptir.

Dapeng VR ve Xigu arasındaki stratejik işbirliği, esas olarak oyun ekolojisinin birlikte inşasına odaklanacak.

İki tarafın, aralarında “Reflex Unit 2” ve “Anshar Wars 2” gibi kanlı savaş temalarının yanı sıra birçok zarif ve ilginç sporun da yer aldığı çeşitli oyun türlerini içeren 15 VR oyunu için bir içerik işbirliği anlaşması imzaladığı bildiriliyor. 

1652682228187%e5%9b%be%e7%89%872 e1652701129880 1652682246335%e5%9b%be%e7%89%873

Bu oyunların tümü 2021’de Huawei En İyi VR Oyun Listesi‘ne seçildi ve oyun kalitesi, işletim deneyimi ve oynanabilirlik açısından oyuncular tarafından büyük beğeni topladı.

Şu anda imzalanan 15 oyun, her iki tarafın ortak teknik testini geçti: Bu bir kazan-kazan işbirliğidir. Mükemmel VR donanımının ve yüksek kaliteli VR içeriğinin sürekli keşfi ve işbirliği, VR’ın C-end tüketici pazarında kırılması için yeni fırsatlar getirecektir.

Gelecekte, XR alanında önde gelen iki marka, VR interaktif canlı yayın, donanım ve içerikte daha fazla işbirliğini aktif olarak yürütecek, böylece yüksek kaliteli içerik deneyimi VR’ı gerçekten trilyon dolarlık tüketici pazarına itebilir!

Yorum yazın

TeknoVR