Takım Halinde Oynayabileceğiniz VR Online Ok Oyunu Arrowborn

3 dakika, Okuma Süresi

VR Online Ok Oyunu Arrowborn. Sanal gerçekliğe dalış yaptıktan sonra birçoğumuzun aklına gelen ilk şey, gerçekte başka insanlar ile VR’de kapışmak olsa gerek. Arkadaşlarınız veya farklı insanlar ile aynı haritalar da gerçek zamanlı savaşmak onlara ok atmak oldukça eğlenceli olacaktır. İşte bu hayalinizi gerçekleştirecek oyun Arrowborn.

VR Online Ok Oyunu Arrowborn

Sanal gerçeklik ortamında, VR gözlük ile deneyimleyebileceğimiz en eğlenceli oyun olarak bir yay ile ok atmak diyebiliriz. Gerçek bir yay kullanma hareketlerini yaparak ok atma eylemi ile aynı zamanda kol kaslarınızı da çalışıyorsunuz diyebiliriz. QuiVR ve Twisted Arrow gibi oyunlar, harika iş çıkartarak bu eylemi gerçekten iyi hissettirdiler, ancak bunların hiçbiri rekabetçi unsurlar içermiyordu daha çok botlara karşı bir mücadele içeriyordu. Buna en yakın oVRshot var diyebiliriz, ama küçük taktik haritalar ile bilim-kurgu temasını baz alması biraz daha gerçeklikten çok fantastik bir ortama sokuyor bizi. Bir fantezi temalı rekabetçi yay ve ok macerasına atılmak istiyorsanız. Skyrim VR iyidir, ancak gerçek oyuncular ile oyun oynamak bundan daha iyi olacaktır.

Arrowborn erken erişime girmeden önce bu oyunu sizin ile paylaşmak istedik. yukarıdaki video da oyun ile ilgili oldukça detay görebileceksiniz. Önümüzdeki bir kaç ay içinde oyunun nasıl gelişeceğini sabırsızlıkla bekliyoruz. Oyunda bir çok ok türü ve farklı seçenekler ile farklı bir çok seviye var. Yumuşak hareketler ile serbestçe hareket edebilir ve legolas gibi havada zıplayarak diğer oyunculara ok atabilirsiniz.

Zengin Ok Çeşitleri ve Kişiselleştirilebilir Karakterler

Ok türlerinden bazıları, bir oyundan bekleyebileceğiniz gibi olsa da bazıları çok yaratıcı. Örneğin, birisine vurduğunuzda sizi iyileştiren bir vampir ok var, tipik yakıcı oklarınız da var. Patlayan bir mayın oku ve standart buz okunuz var. Zemine çarptığında bir kalkan çıkaran bir ok var ve bu da alanda iyileştirici bir sis oluşturuyor. Özellikle bazı okların kullanıldığında takım oyuncularında faydasına olması, güzel bir detay bu sayede takım arkadaşlarınız daha iyi bir oyun sergileyebilir.

Geçiş okları kullanımı oldukça basit – sadece titreme düğmesine basmanız yeterli, istediğiniz oku seçin, kilitleyin ve bırakın. Güçlü olanları çok fazla spam etmenizi önleyen bir mana sayacınız var, ancak standart oklarda ki sınırınız, gerçek yeteneğinize bakıyor, kollarınızı ne kadar hızlı kullanmanıza bağlı.

Farklı ok türlerine ek olarak, yapınızı güçlendirmek için farklı kristallere de sahipler. Seçtiğiniz hangi kristale bağlı olarak, daha fazla sağlık, daha az mana olabilir. Bu sistem biraz oyuncuların karakterlerini kişiselleştirmesi ile savaş içindeki oyuncuların birbirinden farklı bir gelişim göstermelerini sağlayan sistem.

Oyuna yükleyebileceğiniz standart bir ücretsiz oyun modu, takım deathmatch, bir atış poligonu ve bot var.

Mekanik olarak aslında yay çekiminde oldukça iyi görünüyor. Seçebileceğiz seçenekler arasından tonlarca kaydırıcı ve farklı özellikler var, bu sayede her şey sizin tercihleriniz için de geçerli oluyor. Pürüzsüz hareket kabiliyetinin dahil edilmesi harika, havada yavaş yavaş zemine doğru hareket etmekten daha eğlenceli.

Arrowborn VR topluluğunda şimdiye kadar Reddit‘e son derece olumlu bir şekilde sahip olan iyi bir başlangıç yaptı ​​için. Yol haritasında, kazandığınız ve donatabileceğiniz kasklar, yeni bir dalga tabanlı savunma işbirliği modu, nesnel tabanlı çok oyunculu mod, bunların haricinde oyuncuların karakterlerini kişiselleştirmesi için aksesuar gibi ürünler eklemeyi planlıyorlar. Tabi bunların dışında yeni gelecek bir çok harita olacak.

Arrowborn ilgileniyorsanız şu anda Steam’de Erken Erişim’de, Rift ve Vive için $ 14.99 satın alabilirsiniz. Aşağıdaki yorumlarda oyun hakkında ne düşündüğünüzü bizim ile paylaşın!

Yorum yazın

TeknoVR