BHaptics 299 Dolarlık TactGlove VR Eldivenleri Duyurdu

2 dakika, Okuma Süresi

TactGlove VR Eldivenleri. Dokunsal teknoloji şirketi bHaptics, 2015 yılından bu yana Beat Saber gibi VR ritim oyunlarından Half-Life: Alyx gibi aksiyon-macera oyunlarına kadar 100’den fazla oyun ve uygulamayla uyumlu, VR’a hazır birkaç dokunsal kostüm yayınladı ve liste her geçen gün büyüyor.

Diğer tam vücut haptik giysilerinin aksine, TactSuit X40 ve TactSuit X16, oyun salonlarından ziyade tüketicilere yöneliktir ve VR haptiklerine uygun ucuz alternatif sunuyor.

Kısa süre önce şirket, Meta Quest ve Ultraleap’s Leap Motion gibi uyumlu kamera tabanlı el takip sistemleriyle kullanım için tasarlanan ilk tüketici dostu dokunsal eldiveni TactGlove VR eldiveni duyurdu.

Eldivenler, her parmak ucunda bulunan 10 Lineer Rezonant Aktüatöre (LRA) sahip. Bu bağımsız motorlar, “hassas ve karmaşık geri bildirim” sağlama yeteneğine sahip ve bHaptics SDK aracılığıyla kontrol ediliyor. Şirkete göre, kamera tabanlı bir sistem kullanmak, fiyatı düşürürken dokunsal geri bildirim kalitesini artırmalarına olanak tanıyor.

“İnsanları dokunsal teknoloji aracılığıyla birbirine bağlamaya kararlıyız ve bu anlamda gerçekten bir kilometre taşını işaret ediyor çünkü insanların yalnızca sanal nesnelerle değil, aynı zamanda arkadaşları ve meslektaşlarıyla da VR/AR ayarlarında çok hızlı bir şekilde gerçekçi bir etkileşime sahip olmalarını sağlıyor.

 bHaptics’in CEO’su Kiuk Gwak, resmi bir açıklamada söyledi. “Metaverse çağına girerken TactGlove’un sanal etkileşime getireceği değişiklikleri görmekten heyecan duyuyoruz.”

TactGlove VR Eldivenleri Fiyatı

Eldivenler 4 saatlik kablosuz çalışma süresine sahip ve bir çift eldiven 299 dolardan satın alınabilir.

TactGlove esnek kumaştan üretildi ve lansmanda üç farklı ölçüde sunulacak: Orta, Büyük ve Ekstra Büyük. Ayrıca, kullanımlar arasında kolayca yıkanabilen bir dizi iç eldiven de bulunmaktadır.

Uyumluluk açısından, eldivenler şu anda el izleme merkezli bir kaç oyun ve uygulamayı desteklemektedir. Buna Unplugged: Air Guitar, Hand Physics Lab ve bHaptics Player dahildir. Bu yılki CES’e katılanlar, bHaptics’in tam vücut dokunsal kıyafet serisiyle birlikte eldivenleri kendileri deneyebilir.

Şirket, TactGlove Geliştirici Kitlerini 2022’nin ikinci çeyreğinde dağıtmaya başlayacağını ve ardından resmi bir tüketici lansmanı yapacağını belirtiyor.

Yorum yazın

TeknoVR