YouTube VR, Horizon Home’a ​​Geliyor

YouTube VR özelliğinin Quest'te Horizon Home'da ne zaman başlayacağı tam olarak belli değil, ancak şanslıysak belki de yıl sonundan önce görebiliriz.

2 dakika, Okuma Süresi

Meta, Quest kullanıcılarının yakında, arkadaşlarla VR’da birlikte zaman geçirmeyi kolaylaştırmak için sosyal VR alanı olan Horizon Home’da YouTube VR içeriğini izleyebileceklerini duyurdu.

Meta yavaş yavaş ilk olarak 2019’da piyasaya sürülen Quest serisi VR gözlüklerinin temel sosyal özelliklerini oluşturuyor.

Horizon Home, kullanıcıların arkadaşlarını Ev alanına davet etmelerine izin vermeye başlamasından bu yana her ne kadar VR’a özgü içerikleri sunsa da VR’a özgü içeriği tam olarak bulmak zordu.

Şuana kadar paylaşılacak iyi bir içerik olsa da, bağımsız video içeriği için YouTube’un ne kadar baskın olduğu inkar edilemez, özellikle otururken arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz kadar kısa ve hızlı ulaşılabilir türde içerikler açısından oldukça zengin bir platform.

Artık YouTube’da bulunan içerikleri arkadaşlarınızla birlikte VR’da izlemek teknik olarak zaten  mümkün. Ancak bunun için, kullanıcıların yeni bir uygulama yüklemesini ve çoğu durumda yeni avatarlar oluşturmasını veya bir tür alternatif arkadaş listesi veya katılma yöntemini kullanmasını gerektiriyor.

Sonunda… Meta, Horizon Home’un içinde geniş YouTube içeriğini sunacağını söylüyor. Bu, arkadaşlarınızla birlikte izlemek için tek yapmanız gereken onlara bir davet göndermek ve ardından oynat düğmesine basmak demek olacak.

Meta Connect 2022 yapılan bir duyuruda Meta, bu projede ” YouTube VR ekibiyle birlikte çalıştığını” söyledi; bu, Horizon Home’daki yeni YouTube özelliğinin kullanıcılara yalnızca düz içerik kütüphanesinin tamamına erişmesini sağlamakla kalmayacak gibi görünüyor. YouTube, aynı zamanda özel olarak VR için yapılmış 180 ve 360 ​​içeriklere sahip.

Bunun sonunda gerçekleşmesi harika, buna ne kadar sevinsek de, açıkçası bu, uzun yıllar gecikmiş bariz bir kullanım durumu. 

YouTube VR özelliğinin Quest’te Horizon Home’da ne zaman başlayacağı tam olarak belli değil, ancak şanslıysak belki de yıl sonundan önce görebiliriz.

Yorum yazın

TeknoVR