Meta, Yıllık XR Geliştirici Konferansı Connect’in Bu Yıl Yüz Yüze Olacağını Duyurdu

Connect, 27 ve 28 Eylül tarihlerinde Meta'nın Menlo Park, California'daki genel merkezinde Los Angeles'taki Jose ve Loews Hollywood otelinde gerçekleştirilecek. 

2 dakika, Okuma Süresi

Meta, yaklaşan Quest 3, AI ve XR inovasyonundaki en son yenilikler, geliştirici güncellemeleri ve “metaverse’nin nasıl hayata geçtiğine” dair tüm bilgiler, XR geliştirici konferansı Connect’ten takip edebilirsiniz.

Meta, yıllık XR geliştirici konferansı Connect’in bu yıl yüz yüze olacağını duyurdu, 2019’un sonlarında COVID-19 salgınının başlamasından bu yana ilk kez yüz yüze düzenlenecek.

Connect, 27 ve 28 Eylül tarihlerinde Meta’nın Menlo Park, California’daki genel merkezinde Los Angeles’taki Jose ve Loews Hollywood otelinde gerçekleştirilecek.

Meta, yüz yüze deneyim için kaydın “sınırlı” olduğunu ve katılımcıların demo deneyimlere, ağ oluşturma etkinliklerine ve daha fazlasına erişebildiğini söylüyor. Meta, yaklaşan Quest 3, AI ve XR inovasyonundaki en son yenilikler, geliştirici güncellemeleri ve “metaverse’nin nasıl hayata geçtiğine” dair bir keşif gibi yeni ürünlere derinlemesine bakmayı beklediğini söylüyor.

quest 3 oculus link sayesinde pc vr'ı destekleyecek

Şirket ayrıca, Birliğin Geliştirici Devleti olan Meta CEO’su Mark Zuckerberg’in açılış konuşmasını ve “AI ve sanal, karma ve artırılmış gerçeklikle ilgili bir kaç konuyu” kapsayan ara oturumları içerecek olan etkinliğin canlı olarak yayınlanacağını söylüyor.

2023’ün sonlarında piyasaya çıkması planlanan 500$’lık Quest 3, şirketin geçen yılın sonlarında piyasaya sürülen ve taktiksel olarak 500$’lık bir fiyat indiriminden sonra şimdi 1.000$’a çıkan ve pahalı olan Quest Pro gözlüğünün ardından bir sonraki büyük tüketici hırsını ifade ediyor.

Quest 3’ü orada görmeyi ve lansmanla ilgili kesin ayrıntılar hakkında daha fazla şey duymayı umuyoruz; Connect 2023, meta quest 3’ü piyasaya sürmek için bile uygun bir an olabilir. Olay bize, Meta’nın, Quest Pro ve Apple Vision Pro gibi, renkli geçiş ve artırılmış gerçeklik yetenekleri içeren karma bir gerçeklik gözlüğü olarak karşımıza çıkacak

Şirket, yakın gelecekte belirli geliştirici görüşmeleri hakkında daha fazla bilgi paylaşacağını söylüyor. Bu arada, daha fazla bilgi için Connect web sitesine göz atabilirsiniz.

Yorum yazın

TeknoVR