Yeni Valve Index HMD Patenti, Bağımsız Ve Kablosuz Tasarımları

2 dakika, Okuma Süresi

Yeni Valve index VR gözlüğü için yeni patent başvurusu ile ilgili bilgiler yayınladı. Valve, SteamVR izleme sisteminden 2019’da piyasaya sürülen mevcut Valve Index ile VR gözlüğünde sanal gerçeklik (VR) endüstrisinde önde gelen bir isim olmuştur. Bu hafta yeni bir patentin yayınlandığı ve yeni kafa içeren tasarımlar için fikirlerin altını çizdiği görüldü. Montajlar, kablosuz versiyon ve bağımsız başa takılan ekran (HMD) olarak görülmekte.

Yeni Valve index VR gözlüğü için yeni patent başvurusu

yeni valve index vr gözlüğü

Valve, Index VR gözlüğünün piyasaya sürülmesinden sadece bir yıl sonra, Eylül 2020’de patent başvurusunda bulundu ve şirketin hala VR donanım işini genişletmek istediğini belirtti. Valve Index, konforunu artıran, kablosuz bağlantı için antenlerle daha esnek hale getiren veya tüm  yapılan işlemlerle tamamen bağımsız hale gelen üç farklı alan var.

Konfor söz konusu olduğunda tasarımlar, cihazı başınıza göre ayarlamak için çeşitli düğmeler sunar, pedin destek için oksipital lobun altına yerleştirileceği yaylı, menteşeli bir sisteme (en üstteki resim) sahip. Hepsi biraz hantal görünsede, sonuçta bir patent.

Kablosuz / bağımsız tasarımlara gelince, patent onları hem ön hem de arkadaki bileşenlerle daha dengeli bir şekilde dengelemiştir. Dosyalama, “HMD’nin arkasında kablosuz alıcı-vericiler, bir pil, mikrofonlar, giriş / çıkış cihazları ve / veya çalışmaya izin veren diğer bileşenlere sahip bir bölme olabilir” ifadesi yer alıyor.  Hali hazırda İndeks mükemmel bir VR gözlük, Valve’ın bu rotaya yönelmesi mantıklı olacaktır, bir kablosuz sistemi tekrar bir kabloya geri dönmeyi denediğinizde biraz hantal kalıyor.

yeni valve index vr gözlüğü

Elbette, yeni Valve Index VR gözlüğü tasarımları, Half-Life’ın arkasındaki şirketin keşfettiği tek yol değil : Alyx . OpenBCI ve Tobii ile, sonunda onu gelecekteki VR gözlüklere dönüştürebilecek bir beyin-bilgisayar arayüzü (BCI) olan Galea’da işbirliği yapıyor. 2022’nin başlarında bir beta programının başlaması bekleniyor .

Bu yeni tasarımların üretime sokulup konulmayacağını ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Yorum yazın

TeknoVR