Yeni Valve Index HMD Patenti, Bağımsız Ve Kablosuz Tasarımları

Yeni Valve Index HMD Patenti

Yeni Valve index VR gözlüğü için yeni patent başvurusu ile ilgili bilgiler yayınladı. Valve, SteamVR izleme sisteminden 2019’da piyasaya sürülen mevcut Valve Index ile VR gözlüğünde sanal gerçeklik (VR) endüstrisinde önde gelen bir isim olmuştur. Bu hafta yeni bir patentin yayınlandığı ve yeni kafa içeren tasarımlar için fikirlerin altını çizdiği görüldü. Montajlar, kablosuz versiyon ve bağımsız başa takılan ekran (HMD) olarak görülmekte.

Yeni Valve index VR gözlüğü için yeni patent başvurusu

Yeni Valve index VR gözlüğü

Valve, Index VR gözlüğünün piyasaya sürülmesinden sadece bir yıl sonra, Eylül 2020’de patent başvurusunda bulundu ve şirketin hala VR donanım işini genişletmek istediğini belirtti. Valve Index, konforunu artıran, kablosuz bağlantı için antenlerle daha esnek hale getiren veya tüm  yapılan işlemlerle tamamen bağımsız hale gelen üç farklı alan var.

Konfor söz konusu olduğunda tasarımlar, cihazı başınıza göre ayarlamak için çeşitli düğmeler sunar, pedin destek için oksipital lobun altına yerleştirileceği yaylı, menteşeli bir sisteme (en üstteki resim) sahip. Hepsi biraz hantal görünsede, sonuçta bir patent.

Kablosuz / bağımsız tasarımlara gelince, patent onları hem ön hem de arkadaki bileşenlerle daha dengeli bir şekilde dengelemiştir. Dosyalama, “HMD’nin arkasında kablosuz alıcı-vericiler, bir pil, mikrofonlar, giriş / çıkış cihazları ve / veya çalışmaya izin veren diğer bileşenlere sahip bir bölme olabilir” ifadesi yer alıyor.  Hali hazırda İndeks mükemmel bir VR gözlük, Valve’ın bu rotaya yönelmesi mantıklı olacaktır, bir kablosuz sistemi tekrar bir kabloya geri dönmeyi denediğinizde biraz hantal kalıyor.

Yeni Valve index VR gözlüğü

Elbette, yeni Valve Index VR gözlüğü tasarımları, Half-Life’ın arkasındaki şirketin keşfettiği tek yol değil : Alyx . OpenBCI ve Tobii ile, sonunda onu gelecekteki VR gözlüklere dönüştürebilecek bir beyin-bilgisayar arayüzü (BCI) olan Galea’da işbirliği yapıyor. 2022’nin başlarında bir beta programının başlaması bekleniyor .

Bu yeni tasarımların üretime sokulup konulmayacağını ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

0 0 vote
Reting

Benzer İçerikler

Ücretsiz Oculus Quest 2 Oyunları ve VR Uygulamaları 2021

Bilal TEMIZ

Sandbox VR Geri Dönüyor Las Vegas Lokasyonunun Açılışı 2021 Yazı

Sinem ALADAG

VR Shooter Oyunu, Vail VR Alfa Testi için Katılımcı Arıyor.

Beren BULUT

VR Sosyal Oyun Platformu Rec Room 100 Milyon $ Yatırım Topladı

Sibel UNAL

Pikmin Serisine Dayalı Bir Pikmin AR Oyunu Geliyor

Bilal TEMIZ

Hitman 3: Seven Deadly Sins Yeni DLC Sezonu 30 Mart’ta Başlıyor

Mina
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More