HTC VIVE, Yeni Kurumsal Sürüm VIVE XR Elite Set Lansmanını Duyurdu

HTC VIVE ayrıca, aynı anda beş cihazı hızlı bir şekilde şarj edebilen, VIVE otomatik konumlandırma izleyicisi için yeni bir 5'i 1 arada USB-C tabanını da piyasaya sürdü.

1 dakika, Okuma Süresi

HTC VIVE, VIVE XR Elite Set’in yeni kurumsal versiyonunun lansmanını duyurdu. İspanya’daki Mobil Dünya Kongresi 2024 (MWC 2024) duyurusu yapılan yeni sanal gerçeklik başlığının yeni özellikler/aksesuarları içeriyor.

VIVE XR Elite Set

  • Yükseltilmiş geniş alan çözümü LBSS’yi destekler
  • LBE geniş alan eğlencesi gibi yüksek akışlı kullanıcı senaryoları için tasarlanmış yeni yüz pedi
  • Yeni üst kafa bandı konforu artırır ve rotasyonu kullanıcılar için daha rahat ve daha hızlı hale getirir.
  • Arka pilin çıkarılmasını önlemek için gözlük şakağına emniyet klipsleri eklendi

HTC VIVE ayrıca, aynı anda beş cihazı hızlı bir şekilde şarj edebilen, VIVE otomatik konumlandırma izleyicisi için yeni bir 5’i 1 arada USB-C tabanını da piyasaya sürdü. Bu taban, LBE geniş alan eğlencesi, grup eğitimi, hareket yakalama ve diğer senaryolar için birden fazla VIVE kendini konumlayan izleyici kullanması gereken ileri düzey kullanıcılar ve kurumsal kullanıcılar için çok uygundur.

Buna ek olarak, VIVERSE’in genel işlevselliği gelişmeye devam ediyor ve yapay zeka araçları, VIVE otomatik konumlandırma izleyicileri desteği ve VIVE VR hareket yakalamaya uyarlanmış VIVE tam yüz tanıma izleyicileri gibi daha yenilikçi özellikler ekleniyor. Yeni yapay zeka araçları, kullanıcılara keşfettikleri sahneyle ilgili bilgileri sağlayan, kişisel rehber görevi gören bir “kişisel asistan” işlevi içeriyor.

VIVERSE aynı zamanda WebXR teknolojisine dayalı sürükleyici bir dünya olan VIVERSE World’ü 2024’ün ikinci çeyreğinde piyasaya sürecek. Kullanıcılar VIVERSE hizmetlerini doğrudan cep telefonları, tabletler, PC’ler, VR ve diğer cihazlardaki tarayıcılar aracılığıyla kullanabilecekler. Yeni çözüm, kullanıcılara, geliştiricilere ve iş ortaklarına daha sorunsuz ve daha verimli bir 3D sürükleyici deneyim sunuyor.

İlginizi Çekebilir

Yorum yazın

TeknoVR