Yeni Apple Pencil Vision Pro’yu Destekleyecekmi?

1 dakika, Okuma Süresi

Apple Pencil şu anda yalnızca iPad ile uyumlu olsa da aksesuar, Vision Pro’nun etkileşimli özelliklerini geliştirmek üzere yakında Apple Vision Pro’ya da uyarlanacak.

Konuya aşina olan kişilere göre Apple, VisionOS’u destekleyen yeni bir Apple Pencil’ı dahili olarak test etti. Bu, Apple Pencil’ın Vision Pro’daki Freeform ve Pixelmator gibi çizim uygulamalarıyla kullanılmasına olanak tanıyacak.

Projenin belirli ayrıntıları şu anda belirsiz ancak bir olasılık, kullanıcıların Apple Pencil’ı kullanarak bir masa veya başka bir düz yüzey üzerine çizim yapabilmesi ve çizimin açık VisionOS uygulamalarında görünmesi olabilir.

Bu aslında kişinin çevresini dev bir tuvale dönüştürüyor ve Apple Pencil’ın aynı zamanda basınç ve eğim hassasiyeti de bulunuyor ve bu da kullanıcıların belirli bir noktaya kadar daha zengin kompozisyon fikirlerine sahip olmasını sağlayacak.

Yeni Apple Pencil’ın Nisan ayında yeni iPad Pro ve iPad Air modelleriyle birlikte piyasaya sürüleceği yönünde söylentiler var ancak VisionOS’un mevcut sürümünü destekleyip desteklemeyeceği henüz doğrulanmadı.

Yorum yazın

TeknoVR