Toy Trains, Küçük Boyutlu VR Tren Simülatörü Duyuruldu.

2 dakika, Okuma Süresi

Superhot VR’nin (2017) yaratıcıları tarafından kurulan yeni bir stüdyo olan Something Random, Toy Trains  adı verilen küçük boyutlu bir tren simülatörü oyununu duyurdu.

Minyatür parkur inşa etme oyunu, haritadaki farklı küçük insanlardan oluşan cepleri çeşitli parçalarla birleştirerek hem temel hem de özel parçalar sağlayarak engellerin etrafından veya üzerinden yolunuzu alabilmenizi sağlıyor.

Proje lideri Marcin Jóźwik bunu şöyle tanımlıyor:

“Özünde bu, bağlantı kurmayla ilgili bir oyun. Oynanış tarafında, Railies dünyasının sakinleri için buluşma yerleri inşa etmek amacıyla küçük evleri inşaat alanlarıyla eşleştiriyoruz. Hikaye tarafında, zor olsa bile diğer insanlarla bağları sürdürme ihtiyacıyla ilgili. Tema oyunun dışına bile yayılıyor. Amacımız farklı nesilleri birbirine bağlayabilecek bir şey yaratmaktı. Çocukların, büyükanne ve büyükbabalarının ve herkesin keyifle okuyabileceği bir oyun.”

VR Tren Simülatörü Toy Trains

Something Random’ın stüdyo olarak ilk oyunu olacak olsa da ekibin kurucu üyelerinin tamamı daha önce SUPERHOT’ta çalışmıştı.

Takımın yazarı/tasarımcısı Cezary, “Her iki oyunun da tasarım ilkeleri temelde aynı” diye açıklıyor. “Her zaman anlaşılması kolay, akıcı ve gereksiz tüyolardan uzak bir oyun sunmaya odaklandık. Eğer oyuncu oyunun ilk 15 saniyesinde eğlenmiyorsa, işimizde başarısız olmuşuzdur.” Bu oyunları birbirine bağlayan diğer şey ise her ikisinin de zamanı durdurmasıdır.

Toy Trains, 16 Ocak 2024’te App Lab, PSVR 2 ve  SteamVR gözlükleri aracılığıyla Quest 2/3/Pro’da piyasaya sürülecek.  PC VR gözlükleri için şuan Steam’den ücretsiz bir demo bulabilirsiniz.

Yorum yazın

TeknoVR