VR Ritim Oyunu BEAT ARENA İle Kendi Anime Grubunuzu Kurun

3 Okuma Süresi

Konami Entertainment’ın çok enstrümanlı VR ritim oyunu BEAT ARENA artık Oculus Quest ve Oculus Quest 2 VR gözlüğünde oynanabilecek. Oyuncular artık kendi anime rock gruplarını kurarak eşitli KONAMI şarkılarını söyleyebilecekler

Geçtiğimiz Mart ayında Japonya ve Asya’da piyasaya sürülen BEAT ARENA, saç, yüz ve aksesuarlarınız da dahil olmak üzere kendi sanal rock yıldızınızı kişiselleştirmenize ve dört benzersiz enstrüman kullanarak müzik kataloğuna katılmanıza olanak tanıyor.

replay4 scaled

Geleneksel VR ritim oyunlarına benzer şekilde,  size doğru uçarak gelen bir dizi karışık notaya basmak için Touch kontrollerinizi kullanıyorsunuz. Çok oyunculu açısından, arkadaşlarınızın performanslarıyla birlikte eşzamansız olarak oynamanıza izin veren “Crossover Time Session” adlı güzel bir özellik var.

Sahnede performans sergilemenin yanı sıra Tekrar Modu da var. Bu sayede geçmiş performansları birçok açıdan yeniden yaşamanıza ve doğrudan VR gözlükle sinematik müzik videoları çekmenize izin veriyor. Kalabalığı coşturabileceğiniz performanslar için tef de var.

Özellikle anime karakter seven oyuncuların sevebileceği bu oyun hareketli yapısı ve müzik ritimleri ile birlikte sizleri oldukça terletecek.

session3 scaled

BEAT ARENA  Direktörü Yu Sahara, oyunlarını mevcut VR ritim oyunlarından ayıran şeyin ne olduğunu açıkladı:

Sahara, “Oyuncular sadece bir müzik oyununun parçası olarak bir grupta oynamaktan zevk alamazlar, aynı zamanda oyuncunun avatarının hareketi de dahil olmak üzere oyun verilerini de kaydedebilirler” dedi. Oyuncular, oyun verilerini kullanarak, arkadaşıyla veya kendi geçmiş oyun verileriyle bir jam session yapıyormuş gibi oynamalarına izin veren bir “crossover time session”ın keyfini çıkarabilirler. oyunun ana özelliklerinden biridir  . ”

Oyunun en sevdikleri yönü sorulduğunda Sahara şu yanıtı verdi:

“ BEAT ARENA’nın en sevdiğim yanı,  oyuncuların kendi oyunlarını veya tekrar modunda oynayan diğer oyuncuları özgürce izleyebilmeleri. Bir müzik oyunu olarak yüksek puanı hedeflemenin yanı sıra, oyuncuların harika ve benzersiz performanslar için çeşitli oyun tarzlarını deneyebilmelerini de seviyorum.”

Oculus Quest 2 için şu anda 29,99  dolara satılmaktadır. Küresel lansmanını kutlamak için Konami, çoğu İngilizce olan 10 şarkı daha yayınlıyor.

Yorum yazın

TeknoVR