Silah Tabanlı Çok Oyunculu VR Dövüş Oyunu Ironlights

1 dakika, Okuma Süresi

Deneyimli geliştirici E McNeill’in bir sonraki VR oyunu dövüş Ironlights, Kickstarter’ın 15.000 dolarlık hedefini resmi olarak aştı. Bu yeni VR oyun Spring, Quest, Rift ve SteamVR gözlüklerine gelen (weapon-based multiplayer VR fighting game) silah tabanlı çok oyunculu VR dövüş oyunu.

Piyasada 1v1 çok oyunculu dövüşe odaklanmış çok fazla VR oyun yok, bu nedenle kesinlikle bir boşluk dolduracak diyebiliriz. Mevcut donanım ve kontrolörler ile heptikler ve direnç zor olduğu için bu tür mücadeleleri iyi hissetmek zor diyebiliriz.

McNeill, oyunu çok dikkatli bir şekilde tasarlayarak bu eksiklerden bazılarını kapatmaya çalışmış. Örneğin, savaş zamanı yavaşlayacak ve yavaş çekimde hareket etmeye zorlayacak, silahlar temas halinde parçalanacak, böylece el hareketinizle oyun içi silahlarınız arasında bir bağlantı olmayacak ve yakın dövüşçü rakipler olarak yarı dönüş temelli olacak şeyleri daha dramatik hale getirmek için saldırmak ve savunmak arasında belirleyici rolü kendisiniz üstleneceksiniz.

VR Dövüş Oyunu Ironlights

https://www.youtube.com/watch?v=yPgM3sGJyNk

Şu anda oyunun her biri farklı silah setleri kullanan beş başlangıç ​​sınıfı olacak:

Şövalye (Çift Kılıç)
Düellocu (Rapier ve Buckler)
Keşiş (Staf)
Ninja (Çift Katar)
Haçlı (Flail & Shield)

VR dövüş oyunu Ironlights kişisel olarak eğlenceli geliyor, sahanın kullanımı ve fizik kontrolü ile birlikte karşıdan gelen saldırıya karşılık verebilmek oldukça tatmin edici görülüyor.

E McNeill, ilk finans hedefine ulaştıktan sonra hedefi güncelleyerek yükseltti. 25.000 dolara ulaşabilirse, destekçiler, VR oyun eklenecek bir sonraki sınıfın hangisi olacağını oylayabilecekler.

Bunun, gerçek hayatta birbirine yakın iki Oculus Quest aracılığıyla LAN üzerinden oynanabilecek çok oyunculu bir oyun olarak nasıl performans göstereceğini görmek için çok heyecanlıyız, birçok geliştiricinin henüz oyunlarına dahil etmediği bir özellik.

Yorum yazın

TeknoVR