VR Oyun Racket Nx VR Resmi Olarak Onaylanan Bir Spor Oldu

Herkesin en sevdiği VR raketbol oyunu Racket: Nx, Olimpik bir spor olmaya daha da yaklaştı.

2 dakika, Okuma Süresi

VR Oyun Racket Nx VR. VR geliştiricisi One Hamsa, Uluslararası Raketbol Federasyonu’nun Racket: Nx’i tamamen onaylanmış bir spor disiplini olarak resmen tanımak için oylandığını duyurdu. Şirkete göre bu, Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin gözünde küresel bir spor olarak tanınan “her türden ilk elektronik oyun” anlamına geliyor.

Geçen yıl One Hamsa, Racket: Nx’i yavaş yavaş Olimpik düzeyde bir spora dönüştürmekle ilgilendiğini ifade etti. O zamandan beri şirket, oyunu meşru bir spor olarak tanınması için IRF ve Metaverse Sports Association gibi kuruluşlarla birlikte çalıştı. 2021’de grup bir “Mutabakat Anlaşması” imzaladı ve o günden beri ortaklığı genişletmeye devam etti.

“Bu, geleceğin spor cennetinde yapılmış bir evlilik: birinci sınıf bir geliştirici ve sadece köşeyi dönüp bakmama vizyonuna ve cesaretine sahip, tamamen küresel, uluslararası IOC tarafından tanınan bir spor federasyonu ile benzersiz, başarılı ve harika bir oyun. “

Metaverse Sports Association CEO’su Victor Bond. “Bu, işbirliğimizde büyük bir adım ve yeni spor teknolojisi için devasa bir adım.”

Racket: Next’in tamamen atletik ve içgüdüsel bir oyun olarak temel tasarım ilkelerini destekliyor ve yalnızca raketbol değil, tüm raket sporlarının oyuncularının, tüm raket sporu hareketini yapmasına izin veriyor. Bir oturma odası (raketbol dalışı
veya toprak kort tenis kaydırağı gibi), ışıklı, duyarlı, ses dolu bir kubbenin içine daldırılmış, tamamen beceri tabanlı bir oyunda,” diye
 ekledi One Hamsa CEO’su Assaf “Usul” Ronen.

racket: nx

Ronen’e göre, Racket: Nx şu anda dünyanın dört bir yanından 300.000’den fazla aktif oyuncuya sahip ve bu sayı büyük ölçüde Meta Quest 2’nin büyük başarısı sayesinde artmaya devam ediyor.

Raket: Nx , Meta Quest ve PC VR gözlükleri için 19,99 dolara alabilirsiniz. Kendi fütüristik raketbol kubbelerinizi yaratmanıza izin veren yerleşik bir seviye düzenleyicinin yanı sıra tek oyunculu ve co-op oyun modları var.

Yorum yazın

TeknoVR