VR Okçuluk Oyunu Nock VR Resmi Çıkış Tarihi Yayınlandı

2 dakika, Okuma Süresi

İlk olarak geçtiğimiz Ocak ayında duyurulan Nock VR, üç oyuncudan oluşan iki takımın renkli yaylar ve oklar kullanarak kafa kafaya mücadele ettiği bir VR okçuluk oyunu olarak karşımıza çıkacak, çok oyunculu bir VR e-spor oyunu sınıfına da girmekte. İşin püf noktası: Oyuncular birbirlerine ateş etmek yerine silahı topu vurmak için kullanırlar, yoksa “nock” mu demeliyiz, büyük bir top rakip takımın ağına girdiği zaman puan alırsınız.

Bunu, yalnızca roketle çalışan araçlar olmadan ve VR’de bulunan popüler Rocket League oyunu gibi düşünün.

VR Okçuluk Oyunu Nock

vr okçuluk oyunu nock vr

Geliştirici Normal ( Half+Half ),  Nock’un önümüzdeki hafta, 10 Mart’ta Quest Store aracılığıyla Meta Quest 2’de oynanabileceğini duyurdu. Mağaza sayfası yayınlandı.

Sıralamalı maçlarda veya özel gündelik oyunlarda robotlarla ve insan oyuncularla kafa kafaya mücadele etme olanağına sahip olacaksınız. Oyun ayrıca, “savaş”ın hararetindeyken takım arkadaşlarınızla koordine olmanızı sağlayan yerleşik sesli sohbet özelliğine sahiptir.

Normal’e göre, “Nock, VR için ilk gerçek çok oyunculu spor.” Oyun, gerçekçi fizik ile geliştirilmiş çeşitli benzersiz ok yetenekleri vaat ediyor. Örneğin blok okları, rakip takımın topu sahaya itmesini engelleyen büyük bariyerleri anında oluşturmanıza olanak tanıyor. Rocket League’deki arabaları yıkmaya benzer şekilde, hızlı hareket eden bir top bir oyuncuyu dışarı atabilir.

Nock VR, 10 Mart’ta Meta Quest 2 başlıklarında piyasaya çıkıyor. Fiyatlandırma konusunda henüz bir netlik yok. Daha fazla bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın

TeknoVR