11 VR Modelleme, Animsyon ve Çizim Uygulaması

14 dakika, Okuma Süresi

VR modelleme uygulamaları, Oyun, muhtemelen VR’nin şimdiye kadarki en görünür kullanım durumu olsa da, çok daha fazlasını yapabilecek bir teknoloji. Bir çok kişi boyama, çizim, 3D modelleme ve şekillendirme, animasyon ve daha fazlasını içeren çok çeşitli sanatsal çalışmalar için VR kullanıyor. Sanal gerçeklikte yaratıcılığınızı keşfetmek isterseniz, işte incelemeye değer 11 VR Modelleme ve Çizim Uygulamaları.

Öncelikle, aşağıda VR uygulamaların ve yeteneklerinin genel bir dökümü mevcut. Aşağıdaki ‘Özellik Tablosu’ kategorileri hakkında bir not: Bu araçların çoğu tüm özellikleri sınırlı şekillerde desteklese de, her birini öncelikli olarak hizmet ettikleri iş akışlarına göre işaretledik.

Sanal Gerçeklik VR Modelleme ve Çizim Uygulamaları

Platforms

Odak Noktası

Quest PC_VR PSVR Çizim Modelleme Animasyon
Tilt Brush
Dreams
Quill
Medium
Kingspray Graffiti
Gravity Sketch
Tvori
AnimVR
Blocks
SculptVR
Masterpiece VR

Tilt Brush – Quest, Oculus PC, SteamVR ($20)

Özellik Odağı:  Çizim

Geliştiriciden: Tilt Brush, sanal gerçeklikle 3D alanda boyama yapmanızı sağlar. Üç boyutlu fırça darbeleri, yıldızlar, ışık ve hatta ateşle yaratıcılığınızı ortaya çıkarın. Odanız tuvalinizdir. Paletiniz hayal gücünüzdür. İmkanlar sonsuzdur.

 

Dreams – PSVR (40 $)

Özellik Odağı: Modelleme, Animasyon

Geliştiriciden: Düşler, Media Molecule ve topluluğumuzun hayallerini deneyimlemeye gittiğiniz bir alandır. Aynı zamanda oyun, sanat, film, müzik veya ötesinde herhangi bir şey olsun, kendi hayallerinizi yaratabileceğiniz bir alan.

 

Quill – Oculus Quest (ücretsiz)

Özellik Odağı: Çizim, Animasyon

Geliştiriciden: Quill, sanatçıları ve yaratıcıları güçlendirmek için tasarlanmış bir VR illüstrasyon ve animasyon aracıdır, ister sanat eserleri yaratmak isterse konsept oluşturma yardımı için bir üretim aracı. Quill, kullanıcıların zengin renkler ve sezgisel araçlarla sonsuz ölçeklenebilir bir tuval üzerinde sanal gerçeklikte resim yapmasına ve canlandırmasına olanak tanır. Quill, sulu boya stili, kalem stili, yağlı boya stili veya başka bir şey olsun, etkileyici, hassas ve sanatçının “elinin” net bir şekilde ortaya çıkmasına izin verecek şekilde tasarlanmıştır.

 

Medium – Oculus PC (ücretsiz)

Özellik Odağı: Modelleme

Geliştiriciden: VR, 3D varlık oluşturmada bir devrimdir ve Medium by Adobe, önde gelen VR yaratıcı araçlarından biri. Sürükleyici bir ortamda şekillendirin ve modelleyin. İster yeni başlayan, istekli bir yaratıcı veya profesyonel bir sanatçı olun, hızlı ve kolay bir şekilde 3D nesneler ve etkileyici sanat eserleri oluşturun. 300’den fazla damgaya ek olarak yakalama ve kısıtlama özelliklerine sahip Kitbash sert yüzey modelleri hazırladıktan sonra OBJ veya FBX olarak dışa aktarabilirsiniz. Modelinizi 3D yazdırın, oyun motorunda kullanın veya özel işleme, birleştirme ve boyama işleri için başka bir programa aktarın.

 

Kingspray Graffiti – Görev, Oculus PC, SteamVR (15 $)

Özellik Odağı: Çizim

Geliştiriciden: Harika sokak sanatı yaratmak hapis cezası olmadan çok daha eğlenceli olurdu ve şimdi yapabilirsiniz! Kingspray, test edilmiş gerçekçi sprey, renkler, damlalar, metalikler ve daha fazlasını içeren Çok Oyunculu bir VR Grafiti uygulamasıdır! Çok çeşitli kapaklar, ultra ayrıntılı ortamlar ve boya yüzeyleri kullanarak yaratıcılığınızı ortaya çıkarın (bazı hayranlarımızın neler yarattığını görün!) ve tarzınızı ifade edin!

 

Gravity Sketch – Quest, Oculus PC, SteamVR ($30)

Özellik Odağı: Modelleme

Geliştiriciden: 3 Boyutlu Düşünün. 3D olarak oluşturun. Yaratıcı süreç boyunca tasarım amacınızı koruyun! Fikirlerinizi her aşamada 3 boyutlu olarak oluşturun, iş akışınızın diğer aşamalarında kullanmak üzere bir görüntü veya model olarak yakalayın. Güçlü ancak sezgisel bir oluşturma aracı – 3D fikirleri her ölçekte gerçek zamanlı olarak ifade edin. Serbest biçimli eskizler, ayrıntılı modeller, geniş sahneler ve sınırsız çizimler oluşturun.

 

Tvori – Oculus PC, SteamVR (ücretsiz)

Özellik Odağı: Modelleme, Animasyon

Geliştiriciden: Animasyon ve previs gibi hikaye prototipleri oluşturun, XR uygulamalarını prototipleyin ve eksiksiz animasyon filmler yapın. Tvori’de oluşturmaya başlamak için önceden 3D içerik oluşturma bilgisi gerekli değil. İlerledikçe öğrenmek kolay! Basit şekiller, sahne malzemeleri ve efektlerden oluşan bir kitaplık kullanın. Ayrıca 3D modelleri, görüntüleri, videoları ve sesleri içe aktarabilirsiniz. Çalışmanızı videolar, 360 derece videolar, fotoğraflar, 360 fotoğraflar, VR deneyimleri ve animasyonlu 3D modeller olarak dışa aktarabilirsiniz.

 

AnimVR   – Oculus PC, SteamVR (30 $)

Özellik Odağı: Çizim, Animasyon

Geliştiriciden: Sanal gerçeklikte elle çizilmiş animasyon, geleneksel animasyonun en iyi bölümlerini dijital içerik oluşturma araçlarının avantajlarıyla birleştirir. Topoloji, donanım veya kaplama hakkında endişelenmeden doğrudan hikaye anlatmaya başlayabilirsiniz. Ortam düzenleri, 3D hikaye panoları, animasyonlar ve tüm deneyimler oluşturun! Endüstri animatörlerine göre, VR’de 3D hikaye panoları çizmek, geleneksel 2D iş akışı kadar hızlı, ama size kamerayı istediğiniz yere hareket ettirme özgürlüğü verir!

 

Blocks – Oculus PC, SteamVR (ücretsiz)

Özellik Odağı: Modelleme

Geliştiriciden: Blocks, modelleme deneyiminiz ne olursa olsun sanal gerçeklikte kolayca 3D nesneler oluşturmanıza olanak tanır. Altı basit aracı kullanarak uygulamalarınızı hayata geçirebilir, hacimsel bir başyapıt yaratabilir veya hayal gücünüzün vahşi çalışmasına izin verebilirsiniz. Başkalarının eserlerinden ilham alın veya çevrenizdeki dünyaya ilham vermek için kendi eserinizi yayınlayın. Modelleme deneyiminiz ne olursa olsun, çok kısa sürede güzel 3D nesneler yaratabilirsiniz.

 

SculptVR  – Görev, Oculus PC, SteamVR, PSVR (20 $)

Özellik Odağı: Modelleme

Yayılan, parlak dünyalar yaratın ve bunları arkadaşlarınızla keşfedin! Arkadaşlarınızı çevrimiçi bir oyuna davet edin, ardından planörlerle bitişe kadar yarışın veya daha fazla eğlence için tırmanma moduna geçin. Etkileşimli galeride binlerce harika kreasyonu keşfedin ve ardından onları istediğiniz gibi yeniden düzenleyin! Yapımınızdan memnun olduğunuzda, SculptrVR içerik galerisine yükleyebilir ve yaptığınız inanılmaz şeyleri başkalarının görmesine izin verebilirsiniz.

 

Masterpiece VR – Oculus PC, SteamVR ($30)

Özellik Odağı: Modelleme, Animasyon

Geliştiriciden: MasterpieceVR, hızlı bir şekilde 3D içerik oluşturmanın en kolay ve en doğal yoludur. VR Oyunlarda, animasyonda, dijital sanatta, görsel efektlerde, endüstriyel tasarımda ve 3D baskıda kullanılmak üzere kolayca yüksek kaliteli modeller oluşturmanıza olanak tanıyan sezgisel dinamik araçları kullanarak şekillendirin ve çizin. Gelişmiş Karma Gerçeklik ve oda kamera özelliklerini kullanarak performans sergileyin ve başkalarıyla etkileşim kurun.

 

Yetenekli sanatçıların VR ile neler yapabileceğini görebilirsiniz? Anna Dream Brush ve Rosie Summers’a göz atın .

Aradığınız türden yaratıcı VR uygulama bulamıyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Yorum yazın

TeknoVR