VR MMO Zenith Ücretsiz Oynanabilir Mod ve Premium Para Birimi Sunuyor

VR MMO 'Zenith', 'Nexus' isim değişikliğiyle ücretsiz oynanabilir mod ve premium para birimi sunacak.

3 dakika, Okuma Süresi

VR MMO Zenith ücretsiz oluyor. VR’ye özel MMORPG Zenith: The Last City  geliştiricisi Ramen VR, etkileşimi artırmak amacıyla oyunun markasını Zenith: Nexus olarak değiştirirken, ücretsiz bir oyun moduna ve premium oyun içi para birimine sahip olacağını duyurdu.

Güncelleme (20 Şubat 2024) : Ramen VR Studio, ücretsiz oynanabilen oyunu Infinite Realms’in halka açık beta sürümünün hafta sonu yayınlanacağını duyurdu. Quest ve Rift kullanıcıları, Zenith: The Last City’yi önceden satın almak zorunda kalmadan açık betaya erişebilirler.

 

SteamVR oyuncuları da açık betaya erişebilir ancak halihazırda Zenith: The Last City’ye sahip olmaları ve manuel olarak kaydolmaları gerekir. Kullanıcılar genel beta sürümüne nasıl katılabileceklerine ilişkin eksiksiz bir kılavuzu burada bulabilirler.

 

Ramen VR, açık betayı “erken sürüm” olarak adlandırıyor, dolayısıyla sanat, dengeleme ve içerik geçici olabilir.” Bunun stres testi parçalanması ve oyun performansı olduğunu, dolayısıyla kullanıcıların hatalar ve aksaklıklar yaşayabileceğini söylüyor.

Nexus, hem The Last City’deki içeriğe hem de Infinite Realms adı verilen yeni duyurulan ücretsiz oynanabilen bölüme  erişim sağlayacak. Bu, OrbusVR gibi diğer MMORPG’lerde gördüğümüz kullanıcıların bir ödeme duvarı sunmadan önce belirli bir seviyeye kadar oynamasına olanak tanıyan olağan ücretsiz oynanabilen uyarlamalardan farklı.

Zenith: Nexus’a ilk kez  katılan kullanıcılar için, oyunun açık dünya Last City  kısmındaki içerik, henüz oyuna sahip olmamanız koşuluyla ek bir DLC olarak satın alınabilecek. Stüdyo, bir blog yazısında, ücretsiz oynanan Infinite Realms oyun modunun co-op oturumları, yenilenmiş bir hareket sistemi, yeniden tasarlanmış sosyal oyun alanı ve daha fazlasını içeren sezon bazlı, prosedürel bir aksiyon-macera RPG’si olacağını söylüyor.

Infinite Realms’in ayrıntılarını ve çıkış tarihini hâlâ bekliyoruz ancak Ramen VR, The Last City oyuncularının ” Infinite Realms’teki  ilk karakterlerini The Last City karakterlerinin seviyesine uyacak şekilde güçlendirme konusunda özel bir fırsata sahip olacaklarını söylüyor.

Rec Room ve Roblox gibi birçok ücretsiz oynanabilen sosyal VR platformunu takip eden Zenith, aynı zamanda ‘Zennies’ adlı premium bir oyun içi para birimini de piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Stüdyo, bunun sezonluk içeriklere erişim için kullanılacağını söylüyor.

“Oynamayı ücretsiz hale getirmek, sosyal çok oyunculu deneyimi artıracak. Yeni sanal para birimi ve mağaza, daha önce hiç sahip olmadığımız bir gelir yolu açacak. Stüdyo, her zamankinden daha erişilebilir, arcade benzeri bir deneyimle milyonlarca yeni oyuncuyu Zenith: Nexus’a ve muhtemelen The Last City’ye davet ediyoruz “diyor.

Zenith, 2019’da Kickstarter aracılığıyla başarıyla fon topladı ve ardından 10 milyon dolarlık A Serisi finansman turu geldi. Yatırımcıların ilgisini daha da artıran stüdyo, tüm büyük VR platformlarındaki lansmanından sadece iki ay sonra, Mart 2022’de 35 milyon dolarlık bir B Serisi elde etmeyi başardı .

Yorum yazın

TeknoVR