Vive Flow iPhone Desteği ve İki El Kontrol Desteği Üzerine Çalışılıyor.

Ürün küçük boyutundan dolayı yüksek not aldı, ancak HTC, lansman sonrası en çok aldığı geri bildirim olarak, iPhone için destek eksikliği ve iki elle giriş olduğunu söylüyor.

2 dakika, Okuma Süresi

HTC’nin kompakt VR gözlüğü Vive Flow, basit taşınabilir bir VR gözlük olarak üretildi, şuan sadece Android desteği var Vive Flof iPhone desteği yok malesef. Geçen yılın sonlarında farklı, VR kullanıcılarını hedef alarak piyasaya sürüldü. Şirket, lansmanından bu yana sürekli geri bildirim aldığı  iki özellik için çalışmalara başlayacağını söylüyor.

Vive Flow iPhone Desteği ve İki El Kontrol Desteği

Vive Flow, rahatlama ve üretkenlik için taşınabilir bir gözlük isteyen sıradan VR kullanıcılarını hedefleyen kompakt bir VR gözlüktür. Ürün küçük boyutundan dolayı yüksek not aldı, ancak HTC, lansman sonrası en çok aldığı geri bildirim olarak, iPhone için destek eksikliği ve iki elle giriş olduğunu söylüyor.

Bu haftaki AWE 2022’de konuşan Vive China Başkanı Alvin Wang Graylin,  Road to VR’a her iki özelliğin de geliştirilmekte olduğunu ve şirketin ayrıntıları yakında paylaşmayı beklediğini söyledi.

Vive Flow, tamamen bağımsız bir VR gözlük değil; hem pil hem de giriş için bir akıllı telefona takılmalıdır. Ancak bu herhangi bir akıllı telefona takacağınız anlamına gelmiyor. Lansmandan bu yana yalnızca Android cihazlar destekleniyor.

Graylin, iPhone için Vive Flow desteğinin yolda olduğunu, ancak Android ile kullanıldığında mümkün olan tüm özellikleri sunmayabileceğini söyledi.

Vive Flow’un çekiciliğinin büyük bir kısmı, telefonunuzdaki düz uygulamaları başlığa aktarabiliyor  olması ve bu da gözlüğe Netflix, YouTube ve benzerlerinde içerik izlemek için basit bir kişisel sinema salonu haline getiriyor. Apple’ın uygulamalar konusundaki hassasiyetini düşünürsek birlikte çalışabilirlik konusundaki daha kısıtlayıcı olacak gibi görünüyor, gözlük bir iOS cihazıyla kullanıldığında bu özelliğin sınırlı olabileceğini söyleyebiliriz.

 

vr gözlüğü vive flow iphone desteği

 

Belirtildiği gibi, Vive Flow ayrıca bağlı telefonu hem lazer işaretçi hem de dokunmatik ekran girişi olarak giriş için kullanılıyor. Ancak ‘kontrolör olarak telefon’un tek elle ve 3DOF doğası, biraz can sıkıcı gibi duruyor. Graylin, bir tür iki elli girdinin üzerine çalışıldığı bilgisi verildi.

İki elle giriş, kullanıcıların gözlükte kendilerini biraz daha yetenekli hissetmelerini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda tek bir denetleyici modalitesi için yeniden çalışılmadan farklı uygulamaların gözlük üzerinde çalışması için daha fazla olanak da sağlanabilir.

İki elle girişin, HTC’nin daha önce diğer gözlüklerinde desteklediği el izleme biçiminde gelme olasılığı yüksek, ancak şirketin gözlüğe bir tür denetleyici aksesuarı ekleyerek bizi şaşırtması da mümkün. Bununla birlikte, gözlüğün basit ve taşınabilir bir cihaz olması göz önüne alındığında, el takibi daha doğru gibi görünüyor.

Yorum yazın

TeknoVR