Temmuz’da Yayınlanacak VR Formula 1 Yarış Oyunu VR’da Nasıl Görünüyor?

Bilal TEMIZ
1 dakika, Okuma Süresi

Electronic Arts, Codemasters tarafından geliştirilen yeni VR Formula 1 yarış oyunu F1 22’nin  PC versiyonuna VR desteği getiriyor. Oyun Temmuz ayına kadar çıkmayacak olsa da, stüdyolar oyunun VR’da nasıl görüneceğini göstermek için bir kaç Youtuber ile çalıştı.

YouTuber Alex Gillon, PC’ye bağlı, yarış direksiyon seti ile Quest 2‘de yarışırken bizi VR’da Miami pistinde gezdiriyor ve oyunun ayrıntılı ortamlarından bazılarını gösteriyor.

Aşağıda görülen videoda Gillon, EA’in şu ana kadarki izlenimlerin çok olumlu görünmesine rağmen, yapının devam eden bir çalışma olarak kabul edildiğini söylediği için VR desteği hakkında çok fazla konuşamayacağını söylüyor.

“Garip bir şekilde bundan gerçekten zevk aldım. VR’da, tur atmanın gerçek olduğunu hissettirmek. Ben de etrafa bakıp ‘Hayır, duvara çarpacağız’ diye düşünüyordum. Gerçekten bir tehlike hissi alıyorsunuz.”

Gillon, çeşitli hızlarda birkaç tam tur atıyor, bu da bize dünyanın ölçeğini ve içindeki ayrıntıları görmemiz için iyi bir fırsat veriyor. Sürücünün bacaklarındaki markaları bile görebileceğiniz gibi kokpit de yerinde görünüyor, daldırma için ince ama önemli bir artı.

VR Formula 1 Yarış Oyunu

 

 

You may also like

TeknoVR